Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Mistrz poSZTUKIwania

fot. Pracownia fotograficzna MNK

Mistrz poSZTUKIwania

MNK Matejko

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
05.07.2016
wtorek
10:15
bilety
Szukanie jest sztuką! Trzeba nie tylko wiedzieć, gdzie i czego szukać, ale także jak to robić, by odnaleźć okaz prawdziwej wagi – sztukę.
Taki wytrawny poSZTUKIwacz w XIX-wiecznym stylu musi być odważny, powinien interesować się przeszłością i lubić rysunkowe notatki. No i wypada, żeby nie bał się ciemności i duchów.

Jeśli spełniasz te warunki albo bardzo chcesz spróbować swoich sił i zdobyć certyfikat poszukiwacza historycznych tajemnic, zapraszamy do domu mistrza w tej kategorii – Jana Matejki.

Prowadzenie:
Katarzyna Maziarz – absolwentka Filologii Polskiej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, oligofrenopedagog, animator, edukator muzealny. Pracuje w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie, prowadzi autorskie warsztaty dla dzieci w ramach cyklu "Paleta Debiutanta", współtworzy program edukacyjny muzeum dla dzieci i rodzin. Miłośniczka Młodej Polski, twórczości Stanisława Wyspiańskiego, osoby i zbiorów Feliksa „Mangghi” Jasieńskiego oraz brudzących się w muzeum dzieci.
Jagoda Gumińska-Oleksy – plastyczka i edukatorka, absolwentka edukacji artystycznej Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pracuje w Dziele Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie, prowadzi warsztaty dla dzieci i dorosłych (nauczyciele i studenci), opiekuje się muzealnym programem dla dzieci i rodzin. Lubi sztukę dekoracyjną i książki z obrazkami, wierzy w baśnie i jak Leopold Staff sądzi, że nie ma nic piękniejszego niż wysokie drzewa. Uwielbia podsłuchiwać o czym mówią dzieci kiedy rysują.

Szczególnie zapraszamy dzieci w wieku 6–9 lat. W przypadku młodszych dzieci obecność i pomoc rodziców bądź dorosłych opiekunów jest mile widziana.

Zajęcia trwają półtorej godziny: od 10.15 do 11.45

Cena: 5 zł 
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 444

Letnie zajęcia dla dzieci pod hasłem "PoSZTUKIwacze muzealnych skarbów" to wspaniały sposób na spędzanie wakacji.

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY