Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Miłość w cieniu awangardy - wykład

Miłość w cieniu awangardy - wykład

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
09.10.2019
środa
18:00
wstęp wolny

Miłość w cieniu awangardy - wykład

Młodość – spełnienie, miłość –zawód to emocje i odczucia bliskie każdemu z nas. Nieobce były też artystycznej młodzieży z I Grupy Krakowskiej. Czas ich studiów w krakowskiej ASP to również czas miłości. Wykład będzie okazją do przyjrzenia się Bercie Grünberg i Marii Jaremie, ich drogom życiowym i wyborom, jakich dokonywały.
Pierwsza, będąca pod ogromnym wpływem Saszy Blondera, pozostała w jego cieniu, po wojnie żyjąc w artystycznym zapomnieniu. Druga wywarła ogromny wpływ na życie i twórczość Henryka Wicińskiego i nadała ton myśleniu o sztuce w powojennej Polsce. Dwie jakże różne historie miłosne. Dwie zupełnie inne drogi życiowe rozgrywające się w cieniu walki o nowoczesną, wolną i niezależną sztukę.

Serdecznie zapraszamy na wykład Anny Budzałek "Miłość w cieniu awangardy" organizowany w ramach wystawy "Idzie młodość. I Grupa Krakowska".

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję