Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Miłość w cieniu awangardy - wykład

Miłość w cieniu awangardy - wykład

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
09.10.2019
środa
18:00
wstęp wolny

Miłość w cieniu awangardy - wykład

Młodość – spełnienie, miłość –zawód to emocje i odczucia bliskie każdemu z nas. Nieobce były też artystycznej młodzieży z I Grupy Krakowskiej. Czas ich studiów w krakowskiej ASP to również czas miłości. Wykład będzie okazją do przyjrzenia się Bercie Grünberg i Marii Jaremie, ich drogom życiowym i wyborom, jakich dokonywały.
Pierwsza, będąca pod ogromnym wpływem Saszy Blondera, pozostała w jego cieniu, po wojnie żyjąc w artystycznym zapomnieniu. Druga wywarła ogromny wpływ na życie i twórczość Henryka Wicińskiego i nadała ton myśleniu o sztuce w powojennej Polsce. Dwie jakże różne historie miłosne. Dwie zupełnie inne drogi życiowe rozgrywające się w cieniu walki o nowoczesną, wolną i niezależną sztukę.

Serdecznie zapraszamy na wykład Anny Budzałek "Miłość w cieniu awangardy" organizowany w ramach wystawy "Idzie młodość. I Grupa Krakowska".

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję