Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Latający dywan. Opowieści przedmiotów: Jedwabna nić

Latający dywan. Opowieści przedmiotów: Jedwabna nić

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
04.12.2021
sobota
11:00 - 12:00
Cykl spotkań dla dzieci w wieku 4–7 lat odbywających się w konwencji miniatur teatralnych, w których ważną rolę odgrywają improwizacja i interakcja z widzem.

 

Podstawową formą artystyczną jest przygotowana na kanwie baśni opowieść, dla której bezpośrednią inspiracją są wybrane przykłady rzemiosła artystycznego, tkanin, biżuterii oraz broni ze zbiorów MNK.

Tradycyjna forma przekazu pełni również inną funkcję: konsoliduje dzieci wokół konkretnej historii, wyostrza zmysły i pobudza wyobraźnię. Jednocześnie baśniowa opowieść oswaja świat i pozwala zrozumieć rzeczywistość, odwołując się do metafor i analogii – niezwykle istotnych w okresie, gdy abstrakcyjne myślenie bywa jeszcze… abstrakcją, a metafora jest pierwszym krokiem ku symbolicznemu myśleniu o rzeczywistości.

Cykl otrzymał nagrodę Złotego Słonecznika przyznawaną przez portal dla rodziców CzasDzieci.pl.

Ważne informacje

  • Cykl skierowany do dzieci w wieku 4–7 (8) lat
  • Spotkania odbywają się w różnych oddziałach MNK w wybrane soboty
  • Czas trwania: ok. 45 min.
  • Cena: 10 zł od osoby
  • Ograniczona liczba miejsc w grupie

 

Jak się zapisać

  

  • 04.12.2021, godz. 11:00–12:00

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Hokusai. Wędrując… Drzeworyty japońskie z kolekcji MNK”

Jedwabna nić

O tym, że dobra opowieść jest jak jedwab – łączy moc z delikatnością, blednie, gdy zgubi wątek, i błyszczy podczas snucia.

Bohater spotkania: drzeworyt z kobietami karmiącymi jedwabniki

Opowiada: Cieszka Żółtko

 

Opowiadaczka:

Cieszka Żółtko – aktorka, mim i opowiadaczka historii. Od lat związana ze Stowarzyszeniem Sztukmisja, które stara się za pomocą środków teatralnych i parateatralnych dać widzowi przestrzeń do przemyśleń i stawiania pytań o sens istnienia, istotę piękna, prawdy i miłości. Działa w nim jako aktorka, asystent reżysera i edukatorka. Prowadzi warsztaty teatralne, wykłady na temat języka ciała, świadomości sceny i wykorzystania technik teatralnych w edukacji. Lubi piec chleb i rozmawiać z ludźmi. Ale czasem woli pomilczeć.

Gdy była mała, marzyła, że kiedy dorośnie i będzie mogła robić, co chce – przestanie się myć, spać i jeść brukselkę. Nie je brukselki.

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję