Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Kryzys i prosperity - szkolenie

Zdjęcie promujące warsztaty z cyklu "Kryzys i prosperity", Pracownia Fotograficzna MNK

Kryzys i prosperity - szkolenie

Muzeum  im. Emeryka Hutten-Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
12.04.2016
wtorek
14:30 - 18:00
bilety
Na szkolenie zapraszamy nauczycieli historii, podstaw przedsiębiorczości oraz wszystkich zainteresowanych ekonomią, historią gospodarczą i numizmatyką.
Prosperity i kryzys gospodarczy naprzemiennie występują na przestrzeni dziejów. W trakcie szkolenia prześledzimy przebieg tych zjawisk ekonomicznych od czasów starożytnej Grecji po realia współczesnej Polski.  Nauczymy się charakteryzować zjawiska recesji i dobrej koniunktury w gospodarce, zauważać ich przyczyny i objawy. Podczas szkolenia poruszymy zagadnienie inflacji oraz pieniądza podwartościowego.

Źródłem do zgłębiania problemów i pojęć ekonomicznych staną się numizmaty z kolekcji Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego. Na ich podstawie oraz wiedzy o produkcji menniczej postaramy się wysnuwać wnioski co do sytuacji gospodarczej i politycznej Rzeczypospolitej.

W programie szkolenia przewidziany jest wykład Krystiana Muchy z Katedry Makroekonomii Uniwersytetu Ekonomicznego, część warsztatowa, którą poprowadzi Edyta Kuś z Działu Edukacji MNK oraz oprowadzanie po Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego.
Program szkolenia

Szkolenia jest płatne:

40 zł/ 1 spotkanie
300 zł/ karnet na cały cykl, 9 spotkań

Obowiązuje rejestracja elektroniczna: formularz zgłoszeniowy należy wypełnić i wysłać na adres: rezerwacja@mnk.pl 

Formularz zgłoszeniowy SZKOŁA INTERPRETACJI

Na cykl szkoleń SZKOŁA INTERPRETACJI 2015/2016 organizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie zapraszamy osoby zainteresowane różnorodnymi formami pracy z dziełem sztuki, a w szczególności nauczycieli, animatorów kultury i edukatorów. 

Podczas comiesięcznych spotkań w galeriach i oddziałach Muzeum w przyjaznej atmosferze będziemy poznawać różne konteksty interpretacyjne dzieł z kolekcji MNK. 
Program tegorocznego cyklu szkoleń ujęty został w kluczu haseł przedmiotowych: społeczeństwo, literatura, plastyka, wychowanie, filozofia, historia, ekonomia, przyroda, muzyka.
W czasie trwania warsztatów przyjrzymy się obiektom muzealnym z różnych perspektyw, odkryjemy ich nieoczywiste oblicza oraz poznamy ciekawe metody pracy z dziełem sztuki, dzięki którym pełniej wykorzystamy je w przyszłości, w codziennej działalności dydaktycznej i animatorskiej. Spotkania poprowadzą pracownicy Muzeum: kustosze, edukatorzy muzealni oraz inni zaproszeni goście i eksperci.

Słowa kluczowe: szkolenie, nauczyciele
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję