Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Konkurs

Konkurs "Krakowska pocztówka z wakacji"

Konkurs "Krakowska pocztówka z wakacji"

Muzeum Narodowe w Krakowie

18.07.2017
wtorek
Odwiedzasz w wakacje Kraków? Wyślij nam fotograficzną pocztówkę inspirowaną projektami ilustracji do książki Wandy Chotomskiej "Abecadło krakowskie". Projekty do ilustracji można zobaczyć na wystawie #dziedzictwo w Gmachu Głównym MNK.

Co tydzień, w każdy wtorek, na naszym profilu na FB będziemy prezentowali ilustracje z kolejnymi literami alfabetu, którym przypisano jakieś istotne miejsce lub obiekt w mieście.

Zainspiruj się nimi i wyślij wakacyjne zdjęcie z Krakowa na adres: konkurs@mnk.pl. Wszystkie zdjęcia opublikujemy w specjalnie utworzonym albumie, a we wrześniu Jury wyłoni 3 zwycięzców, którzy otrzymają od nas nagrody: katalogi, bilety wstępu na wystawę oraz towarzyszące jej gadżety.

Korzystasz z Instagrama? Oznacz swoje zdjęcie #krakowskieABC i @thenationalmuseuminkrakow żeby wziąć udział w konkursie.

MNK na Instagramie >>

Regulamin konkursu znajduje się tu >>

"Abecadło krakowskie" to przyjemna wizualnie, rymowana historia wędrówki Słoneczka po Krakowie, w której każdej literze alfabetu przypisano jakieś istotne miejsce lub obiekt w mieście, począwszy od budynku Akademii Sztuk Pięknych na pierwszej stronie, gdzie malarz z paletą w jednej dłoni, z pędzlem w drugiej maluje obraz ustawiony na sztaludze. Wędrówkę zamyka znany symbol miasta – dzwon Zygmunt. Charakterystyczne jest też zakończenie powiadania – z przymrużeniem oka łączące „ducha opiekuńczego” Krakowa z „duchem czasów”, w których powstawało: „Zachwycony Krakowem i uroczą wycieczkę, wszystkim padam do nóżek – Obywatel Słoneczko”.

Autorem ilustracji do książki Wandy Chotomskiej jest Jan Marcin Szancer, jeden z najwybitniejszych polskich rysowników i ilustratorów książek dla dzieci, na których wychowały się całe pokolenia w powojennej Polsce. Profesor warszawskiej ASP, kierownik artystyczny Polskiego Instytutu Wydawniczego, współtwórca tygodników dla dzieci "Przygoda" i "Świerszczyk". Znany również jako scenarzysta i reżyser filmu "Teatr mój widzę ogromny".

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję