Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Czwartki u Matejków - wykłady

To Kobita (Kobieta, artystka, Polka)

Tadeusz Ajdukiewicz, Portret Heleny Modrzejewskiej, 1880, eksponowany w Galerii Sztuki Polskiej XIX w Sukiennicach

Cykl: Czwartki u Matejków - wykłady
To Kobita (Kobieta, artystka, Polka)

MNK Matejko

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
20.10.2016
czwartek
18:00
wstęp wolny
Próba rekonstrukcji najważniejszych dla Modrzejewskiej wartości: w życiu prywatnym, w sztuce, w sferze publicznej.
Jako materiał źródłowy podczas spotkania wykorzystana będzie korespondencja artystki.

Prowadzenie: prof. dr hab. Emil Orzechowski - specjalista w zakresie: teatrologii, zarządzania kulturą, zarządzania szkołami wyższymi; absolwent filologii polskiej w Uniwersytecie Jagiellońskim, wykładowca m.in. w Stanford University, State University of New York of Buffalo. Zajmuje się zagadnieniami historii teatru, kultury środowisk polonijnych, polityki kulturalnej, organizacji instytucji kultury, promocji dóbr kulturalnych w kraju i zagranicą oraz zarządzaniem szkołami wyższymi w Polsce i na świecie. Prowadzi badania i publikuje prace naukowe i popularne z wymienionych zakresów. W roku 1973 współpracował z J. Gotem przy organizacji pierwszych w Polsce studiów teatrologicznych. Był wicedyrektorem Instytutu Filologii Polskiej. Obecnie prezes Fundacji Wspierania Badań nad Życiem i Twórczością Heleny Modrzejewskiej.

Czwartki u Matejków -  cykl spotkań w rodzinnym domu Matejków porusza zagadnienia związane z twórczością i życiem artysty w nawiązaniu do zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie.

Zobacz kolejne spotkania z cyklu