Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Już po raz piąty zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

Już po raz piąty zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

08.01.2012
niedziela

Już po raz piąty zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

W trakcie Wielkiego Finału w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach ulokował się krakowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
NASZE AUKCJE:

Sesja ślubna w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach wraz z obsługą fotograficzną

Wyjątkowy dzień w Sukiennicach

Srebrny znaczek z logo Sukiennic

Reprodukcja obrazu Pochodnie Nerona Henryka Siemiradzkiego w oprawie z oryginalnych, zabytkowych krosien

***

• Tego dnia wszyscy mogli zwiedzać stałe galerie bezpłatnie lub w zamian za dobrowolny datek na Wielką Orkiestrę.
• W Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach od 5 do 8 stycznia było można obejrzeć wystawę fotografii z XX-lecia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, które od 8 stycznia będą licytowane na Allegro. O godz. 12.00 w Sukiennicach zagrała Lindsay Davidson i Zespół Cracovie Ensemble.
• Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi ATMA tego dnia było otwarte 10.00-20.00. Odbyło się specjalne (bezpłatne) oprowadzanie z przewodnikiem, oraz koncert uczniów Zespołu Państwowych Szkół Artystycznych w Zakopanem (wstęp wolny)
• Muzeum tradycyjnie zaprosiło wszystkich kwestujących wolontariuszy Orkiestry na gorące napoje do swoich oddziałów.
• W Kamienicy Szołayskich, na wystawie „Utagawa Kuniyoshi. W świecie legend i fantazji” - w ramach przedłużenia Japońskiego Nowego Roku (1-3 stycznia) - odbyło się m.in. wróżby z grupy krwi, a o godz. 12.00 – oprowadzanie po wystawie przez jej kuratora, o 14.30 pokaz parzenia japońskiej herbaty który wraz z krótkim wstępem poprowadzila Anna Kapusta (Kimono Cafe)
• W Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem zorganizowaliśmy specjalne oprowadzanie oraz muzyczne atrakcje dla zwiedzających.

W ramach aukcji internetowych Muzeum Narodowe w Krakowie licytowaliśmy wyjątkowy Dzień w Sukiennicach; specjalną fotograficzną sesję ślubną w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku; ostatnią reprodukcję obrazu Henryka Siemiradzkiego „Pochodnie Nerona”, oprawioną w oryginalne krosna; srebrny pins z limitowanej serii wraz z Kartą Przyjaciela Nowych Sukiennic, uprawniającą m.in. do rocznego wstępu do Galerii wraz z osobą towarzyszącą.

***

Rok 2006/2007 - WOŚP przekazała trzy defibrylatory dla MNK
Defibrylatory - urządzenia, które bardzo skutecznie potrafią przywrócić normalną pracę serca osobie, której serce przestało bić - zostały zakupione przez WOŚP w ramach akcji „1% podatku – defibrylator”.

Defibrylatory znajdują się w trzech Oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie - Gmachu Głównym, Muzeum Stanisława Wyspiańskiego i Pałacu Biskupa Erazma Ciołka. W związku z przekazaniem defibrylatorów przeszkolono pracowników Muzeum w zakresie pierwszej pomocy z użyciem automatycznego defibrylatora AED, zgodnie z amerykańskim standardem AHA.

Rok 2009 – MNK zorganizowało wystawę na Przystanku Woodstock
Na zaproszenie Jerzego Owsiaka i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Muzeum Narodowe w Krakowie prezentowało w Kostrzynie podczas Przystanku Woodstock Galerię Sztuki w namiocie Akademii Sztuk Przepięknych. Przez 4 dni wystawę obejrzało co najmniej 100 tysięcy osób. Pokazane zostały reprodukcje wybranych dzieł z kolekcji Muzeum. Szczególnie zaakcentowano prezentację poświęconą Galerii w Sukiennicach, która zostanie otwarta – po remoncie – w 2010 roku.


Rok 2010/2011 – wystawa Muzeum gości w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym Reprodukcje wybranych obrazów z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie pokazywane są małym pacjentom i ich rodzinom. m. in. na Oddziale Onkologii i Hematologii. Reprodukcje pochodzą z wystawy prezentowanej przez Muzeum w 2009 roku na Przystanku Woodstock. Są to m.in. Kościuszko pod Racławicami Jana Matejki, Apollo Stanisława Wyspiańskiego, Marysia i Burek na Cejlonie Stanisława Ignacego Witkiewicza, Żurawie Józefa Chełmońskiego

Rok 2011 – Jerzy Owsiak Ambasadorem Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach
„Będę ambasadorem Sukiennic z przyjemnością, rozkoszą, miłością i zaszczytem do końca świata i jeden dzień dłużej. Będę o Sukiennicach mówił i snuł pieśni wszędzie i o każdej porze. Będę opowiadaczem i wizjonerem każdego pomysłu. Będę nakłaniał, namawiał i wyjaśniał – będę całym sercem z Muzeum.”
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję