Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Japońskie opowieści grozy

Japońskie opowieści grozy

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
27.04.2017
czwartek
20:00
bilety
Późną porą, gdy Muzeum jest już zamknięte zapraszamy państwa do odwiedzenia wystawy "ONNA - piękno, siła, ekstaza" w sposób wyjątkowy i niezwykły.

fot. Mateusz Szypiński - Pracownia Fotograficzna MNK
Na spotkaniu "Opowieści przy stu knotkach – japońskie opowieści grozy" naszymi przewodnikami będą japońskie historie grozy, które sprawią, że zupełnie inaczej spojrzą Państwo na zaprezentowane na wystawie obiekty.

Bilet: 15 zł
Ilość miejsc ograniczona, bilety można kupić w każdym z oddziałów MNK. W dniu spektaklu kasa biletowa w Gmachu Głównym będzie czynna do godz. 20.00.


Prowadzenie:

Paulina Puślednik
Zamieniła pasję w pracę i została aktorką. Od kilku lat jest związana z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, gdzie zagrała wiele różnorodnych ról i zdobyła kilka nagród aktorskich.  Pod koniec studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie odkryła swoje drugie powołanie, jakim jest uczenie innych i zarażanie ich pasją do teatru. Zaczynała jako asystentka Krzysztofa Globisza, teraz sama jest wykładowcą.  Na premierę kinową czeka film z jej udziałem „Kantor. Nigdy tu już nie powrócę”, w którym wcieliła się w Ewę Krakowską, pierwszą żonę Tadeusza Kantora. Lubi pracować z ludźmi i dla ludzi.

Maja Luxenberg
absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Na XXX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała nagrodę za rolę Pani Spiegel w spektaklu dyplomowym „Mroczna gra albo historie dla chłopców” w reż. Iwony Kempy. Współpracowała m.i. z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, Teatrem Ludowym w Krakowie. Obecnie realizuje również własne projekty teatralne. W maju 2016 debiutowała reżysersko spektaklem „Czas Połowicznego Rozpadu” wg własnego scenariusza. W grudniu 2016 w ramach programu SCENA/DEBIUTY w Pracowni Duży Pokój w Warszawie zrealizowała performans „Sól”.

Sebastian Grygo
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Odkąd pamięta miał styczność z teatrem. Tuż po ukończeniu liceum współpracował przez dwa lata z teatrami grającymi bajki dla dzieci i spektakle dla młodzieży w całej Polsce (Narodowym Teatrem Edukacji we Wrocławiu i Teatrem Współczesnym w Krakowie). Na przestrzeni tych dwóch lat, podjął decyzje że chce poszerzyć swoje umiejętności, poprzez studia na wydziale aktorskim, gdzie odkrył swoją kolejną pasję do muzyki i gry na instrumentach. Obecnie współpracujący ze studentami wydziału reżyserii krakowskiej PWST.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję