Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
 GEVORG MATINYAN & JOANNA SIELICKA - Krakow Piano Summer

GEVORG MATINYAN & JOANNA SIELICKA - Krakow Piano Summer

GEVORG MATINYAN & JOANNA SIELICKA - Krakow Piano Summer

Muzeum Książąt Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
08.08.2020
sobota
19:30
Cykl odbędzie się w formie otwartych dla publiczności koncertów z wykładami wprowadzającymi. Ma on na celu odbudowę pięknych krakowskich tradycji muzycznych, zwłaszcza pianistycznych, zapoczątkowanych już w XIX wieku przez ulubioną uczennicę i przyjaciółkę Fryderyka Chopina - księżną Marcelinę Czartoryską.
Krakow Piano Summer jest połączeniem przeszłych źródeł kulturowych i artystycznych z wrażliwością artystyczną słynnych współczesnych wykonawców. Na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich z Polski i z zagranicy szukający w naszym mieście i jego tradycjach artystycznych inspiracji dla swoich własnych dróg wykonawczych.

Bilety na wszystkie koncerty do zakupienia w kasach lub online.

Program:

Aleksander  SKRIABIN  (1872-1915) 

 

Sonata-Fantazja nr 2 gis-moll op.19 (1897)

Piano Sonata-Fantasy No.2 in G sharp minor Op.19 (1897)

 1. Andante
 2. Presto

 

Ludwig van BEETHOVEN  (1770-1827)

 

Sonata nr.12 As-dur op.26  (1801-2)

Piano Sonata No.12 in A flat major Op.26 (1801-2)

 1. Andante con variazioni
 2. Scherzo, allegro molto
 3. Marcia Funebre sulla morte d'un Eroe
 4. Allegro

 

Fryderyk  CHOPIN  (1810-1849)

Andante spianato et Grande Polonaise brillante op.22 (1835 / 1830 ) GEVORG MATINYAN  |  BIOGRAFIA

 

Urodzony w Erewaniu w Armenii, kształcony w tamtejszych szkołach muzycznych I i II stopnia (prof. Villi i Areg Sarsyan), GEVORG MATINYAN jest na scenie jako solista z orkiestrami od lat 10 w Armenii, Rosji, Niemczech i USA, także w ramach festiwali jak "New Names" of Young Performers kolejno od 2013 do 2017. Zdobył nagrody na konkursach młodzieżowych w Armenii, w Monachium, na konkursie chopinowskim w Narva (Estonia) oraz Grand Prix w Krasnodarze w Rosji.

W wieku lat 16 zdał z sukcesem egzamin wstępny na Uniwersytet Muzyczny w Hamburgu do klasy prof. Huberta Rutkowskiego.

Dzisiejszy występ na Krakow Piano Summer at Czartoryski jest jego debiutem w Polsce, oraz ostatnim koncertem przed Konkursem Pianistycznym im. Teodora Leszetyckiego w sierpniu 2020.JOANNA  SIELICKA

 

Program: 

 

Johannes  BRAHMS  (1833-1897)

 

4 Klavierstucke op.119 (1893)

 1. Intermezzo h-moll / in B minor
 2. Intermezzo e-moll /in E minor
 3. Intermezzo C-dur / in C major
 4. Rapsodia Es-dur /in E flat major

 

 

Fryderyk  CHOPIN  (1810-1849)

 

Ballade nr 2 F-dur op.38 (1839)

Ballade No 2 in F major op.38 (1839)

 

 

Karol  SZYMANOWSKI  (1882-1937)

 

Mazurki / Mazurkas op.50, 1-4

 

 

 JOANNA SIELICKA  |  BIOGRAFIA

 

Joanna Sielicka urodziła się w 1999 r. w Krakowie w rodzinie muzyków. Pierwsze lekcje fortepianu pobierała u mamy Ilony Sielickiej, wykładowcy Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 2009 do 2017 uczęszczała do „Westfälische Schule für Musik" w Münster, klasy

fortepianu Hannessa Sonntaga.W 2011 roku została studentką Wilhelmińskiego Uniwersytetu w ramach programu „Jugendakademie", w klasach fortepianu i klawesynu.

Joanna Sielicka oprócz sukcesów w repertuarze solowym (Schimmel-Klavierwettbewerb) 1.nagroda, Grotrian-Steinweg 1.nagroda, Ferdinand-Trimborn 2.nagroda) otrzymuje nagrody i wyróżnienia jako wykonawca muzyki kameralnej (główne nagrody w konkursie „Jugend musiziert" w latach 2010, 2013, 2015, 2016 oraz pierwsza nagroda w konkursie „Duo Plus" w Neukirchen-Vluyn w obsadzie fortepian + wiolonczela).

Joanna jest również laureatką nagród specjalnych: Deutsche Stiftung Musikleben, Deutscher Tonkünstler Verband, Hindemith Foundation, oraz stypendystka klubu „Soroptimist international" i „Yehudi Menuhin Live Music Now". W 2017 roku rozpoczęła studia pianistyczne w klasie Prof. Huberta Rutkowskiego. Juz jako studentka Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu współpracowała z wieloma znanymi pedagogami w ramach kursów mistrzowskich: Prof. Grigory Gruzman, Prof. Vladimir Ovchinnikov, Prof. Dmitri Alexeev, Prof. Alicja Paleta-Bugaj, Prof. Peter Jablonsky, Prof. Alexei Gorlatch, Prof. Giuliano Mazzocante, Prof. Andreas Frölich, Prof. Ilya Scheps, Prof. Anna Malikova, Prof. Bernd Goetzke.

Jedna z wielu fascynacji muzycznych Joanny, jest wykonywanie muzyki epoki klasycyzmu i romantyzmu na instrumentach historycznych. Pierwsze z nimi doświadczenia miały miejsce w kolekcji Prof. Ulricha Beetza w Münster, kolejne, oraz koncertowe wykonania nastapily na instrumentach z kolekcji Andreasa Beurmanna w Hamburgu. Przy bardzo zróżnicowanych zainteresowaniach muzycznych, największą miłością Joanny pozostaje muzyka Chopina i Skrjabina.


Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję