Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Ogród przy Czapskich – “Nie tylko złoto, co się świeci”
Cykl: Muzeum wychodzi na pole. WAKACJE W MNK Otwarte spotkania w ogrodach

Ogród przy Czapskich – “Nie tylko złoto, co się świeci”

Cykl: Muzeum wychodzi na pole. WAKACJE W MNK Otwarte spotkania w ogrodach
Ogród przy Czapskich – “Nie tylko złoto, co się świeci”

Muzeum  im. Emeryka Hutten-Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
09.08.2020
niedziela
11:00 - 16:00

Zapraszamy do udziału w spotkaniach, które będą okazją do odpoczynku, oderwania oczu od ekranu komputera czy telefonu i kontaktu z naturą i sztuką. Miejscem spotkań staną się ogrody i place przy naszych muzealnych oddziałach. Nie każdy wie, że w centrum Starego Miasta, za fasadami pałacyków i kamienic kryją się zielone enklawy. Chcemy się nimi dzielić z naszymi gośćmi, również tymi którzy nie są stałymi bywalcami muzeum.

Szczególnie zapraszamy w wybrane wakacyjne niedziele. Po co? Aby odkryć Kraków na nowo, pobyć w pięknym i ciekawym miejscu, podzielić się tym co lubimy, możemy i chcemy dać sobie nawzajem.

  • Formuła spotkań: warsztaty otwarte, na świeżym powietrzu.

  • Rezerwacja nie jest konieczna. W przypadku dużego zainteresowania jako organizatorzy zastrzegamy sobie prawo do przebywania na warsztatach określonej liczby osób. Liczba osób i forma działań zgodna z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa i wytycznymi sanepidu obowiązującymi w MNK. W razie niepogody warsztaty mogą zostać odwołane lub przeniesione na inny termin (ewentualnie przeprowadzone w innej formule przeniesione do wnętrz).

  • Udział: bezpłatny

  • Prowadzenie: pracownicy Działu Edukacji MNK 

Monety, biżuteria, inkrustowane puzderka, złocenia na obrazach i ramach … W muzeum można znaleźć wiele lśniących przedmiotów. Doceńmy dzisiaj wszystko to, co przykuwa wzrok swoim blaskiem!

Zapraszamy na otwarte warsztaty plastyczne, podczas których wykonamy prace inspirowane zabytkami z naszych zbiorów. W ruch pójdzie złota tektura, srebrna folia, brokat i metaliczne pisaki! Zachwyćmy się tym, co połyskuje, świeci, iskrzy – bo to, co błyszczące, podoba się nie tylko dzieciom.

Ciesząc się blaskiem słońca, nie zapomnimy o blasku tysięcy monet zgromadzonych w Gabinecie Numizmatycznym Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego. Na chętnych czeka quiz, dzięki któremu będą mogli sprawdzić, ile wiedzą o historii pieniądza, a przy okazji poznać ciekawostki dotyczące tej wspaniałej kolekcji.

Zachęcamy do przyjścia w czymś złotym lub błyszczącym.

W programie:


Dzień Złota i Błyszczących Rzeczy – warsztaty plastyczne inspirowane obiektami ze zbiorów Muzeum

Prowadzenie: Aleksandra Jaremko, Joanna Zaguła, Izabela Lechowicz

Quiz związany z historią pieniądza

Ćwiczenia z patrzenia – zadania do samodzielnego wykonania

Słowa kluczowe: ogród, spotkanie
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję