Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Fotograficzne ja - autoportret w formie instant. Warsztaty fotograficzne

Fotograficzne ja - autoportret w formie instant. Warsztaty fotograficzne

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
19.02.2023
niedziela
15:00
bilety

Tamara Łempicka była mistrzynią autokreacji. Dbała o każdy szczegół swojego wizerunku, kontrolowała swoją obecność w mediach i sama reżyserowała własne sesje zdjęciowe. Doskonale wiedziała jak chce wyglądać na zdęciach i jaki ma iść za tym przekaz. Warsztaty będą próbą przyjrzenia się tym mechanizmom. Za pomocą kilku zdjęć uczestniczki/cy będą tworzyć autoportrety oparte na wykorzystaniu różnych perspektyw, nawiązując do kubizmu i geometrii, które tak mocno wpłynęły na styl Łempickiej. Wykorzystają do tego aparaty Instax pozwalające na natychmiastowe uzyskanie odbitki. W latach powojennych wielu artystów, min. David Hockney czy Andy Warhol sięgali właśnie po to medium.

Dzięki jego natychmiastowości każda osoba uczestnicząca w warsztatach wyjdzie z nich z gotowym autoportretem.

Prowadzenie:

Joanna Rosner - edukatorka, fotografka i malarka. Absolwentka antropologii UJ. Związana z edukacją niezależną i Stowarzyszeniem Obywatel Mama. Prywatnie angażuje się w działania na pograniczu sztuk, rzemiosła i edukacji. Entuzjastka fotografii analogowej i eksperymentów fotograficznych.

Anna Zatonow - fotografka i portrecistka. Absolwentka studiów fotograficznych w Edinburgh College i na wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Castilla La-Mancha w Hiszpanii. Specjalistka w zakresie fotografii tradycyjnej, entuzjastka ciemni fotograficznej i procesów alternatywnych. Razem z Joanną od czerwca 2022 współtworzy Bizarro Studio, pracownię poświęconą fotografii analogowej w Krakowie.

 

Bilety: 15 zł. Do nabycia online od 8 lutego

Słowa kluczowe: Warsztaty fotograficzne
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję