Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Oprowadzanie przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością wzroku

Oprowadzanie przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością wzroku

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
20.02.2023
poniedziałek
14:00

Zapraszamy na oprowadzanie po wystawie czasowej pod tytułem Łempicka. Zgromadzono na niej ponad trzydzieści obrazów Tamary Łempickiej z muzeów i kolekcji prywatnych z Europy i Stanów Zjednoczonych, a także fotografie archiwalne przedstawiające artystkę i jej otoczenie. Twórczość Łempickiej osadzona w nurcie art-déco budzi wiele emocji.

Dzięki uprzejmości Muzeum Narodowego w Lublinie będziemy w trakcie oprowadzania korzystać z materiałów dotykowych do wybranych dzieł artystki.

 

Informacje organizacyjne:

Miejsce: oprowadzanie odbędzie się w przestrzeni wystawy czasowej Łempicka w siedzibie głównej  Muzeum Narodowego w Krakowie przy alei 3 Maja 1

Termin spotkania: 20.02.2023 (w poniedziałek). W ten dzień muzeum będzie nieczynne dla innych zwiedzających.

Godzina rozpoczęcia: 14:00

Prowadzenie: Agata Klejzerowicz

Cena: oprowadzanie jest bezpłatne

Rezerwacja: konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsc, liczba miejsc jest ograniczona. Rezerwacje przyjmujemy od 6 lutego. W celu rezerwacji prosimy pisać na adres rezerwacja@mnk.pl lub dzwonić pod numer 12 43 35 744. Rezerwacje telefoniczne przyjmujemy w dni powszednie, w godzinach 9:00 - 16:00.

Zapraszamy!

Projekt pn. „Kultura bez barier” realizowany jest w ramach Osi priorytetowej IV. Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, w ramach Działania 4.3 Współpraca ponadnarodowa Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój na lata 2014-2020.
Wartość grantu: 197 469,99 PLN

Celem projektu jest wypracowanie i wdrożenie nowego modelu zapewniania dostępności oferty i zasobów instytucji kultury dla osób z niepełnosprawnościami.

Więcej o projekcie: https://kultura-bez-barier.pfron.org.pl/informacje-o-projekcie/ 
Kontakt: dostepnosc@mnk.pl
Kierownik projektu: Iwona Parzyńska, iparzynska@mnk.pl, 609 430 129