Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Figury, kolory i opowieści. Zwierzęta na obrazach to szyfr? Grupa I

Figury, kolory i opowieści. Zwierzęta na obrazach to szyfr? Grupa I

Muzeum Stanisława Wyspiańskiego

pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
25.10.2020
niedziela
10:15 - 11:45
W tym sezonie odwiedzimy dwa szczególne miejsca. A może dwa światy? Odbędziemy podróż przez Europę i przyglądniemy się dziełom dawnych mistrzów oraz przebijemy się przez obłoki i zaglądniemy do pełnego kolorów barokowego nieba.
Możliwość zakupu biletów od 7.09.2020
Dowiemy się, czy przedmioty do tworzenia martwych natur wybierane były tylko z powodu swojej urody? Jakie historie opowiadają zwierzęta występujące w obrazach? Sprawdzimy, czy mysz i kogut są na pewno tylko myszą i kogutem. Dowiemy się, dlaczego artyści robili dziury w dachu i kto przez nie zaglądał? I czemu postacie na barokowych obrazach są „zakręcone”? Podczas warsztatów wspólnie poszukamy odpowiedzi na powyższe pytania. Może znajdziemy je w dziełach sztuki, które sami stworzymy? 

Prowadzenie: Anna Pomykalska-Marczuk – absolwentka wychowania plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla osób niewidomych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się także malarstwem, fotografią, bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych.

Gdy była mała, rysowała ludziom na głowach kwiatki zamiast włosów. Chciała zostać aktorką, a później artystą malarzem. Gdy z pierwszej, jeszcze szkolnej, wystawy ktoś ukradł jedną pracę, poczuła dumę – musiała mu się bardzo podobać...

 

Ważne informacje:

  • Cykl przeznaczony dla dzieci w wieku 6–9 lat
  • Czas trwania: 1,5 godz.
  • Cena: 120 zł – karnet na cały cykl zajęć
  • Liczba miejsc w każdej grupie: 15 osób

Jak się zapisać:

  • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
  • Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka cyklu Izabela Lechowicz – ilechowicz@mnk.pl. 
  • W wypadku nieobecności nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie.
  • Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi.
  • Regulamin rezerwacji w MNK
  • Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w MNK 

Słowa kluczowe: 7 dzień tworzenia, warsztaty
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję