Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Ewa Kuryluk i sztuka polska II połowy XX wieku

fot. Bartosz Cygan, pracownia fotograficzna MNK

Ewa Kuryluk i sztuka polska II połowy XX wieku

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
06.08.2016
sobota
13:00
wstęp wolny
Wykład Anny Budzałek, kurator wystawy "Nie śnij o miłości Kuryluk", będzie poświęcony twórczości tej artystki na tle rozwoju polskiej sztuki XX w.

Ewa Kuryluk, zanim wpisała się w historię polskiego i światowego hiperrealizmu, przeszła ciekawą ewolucję. Sztuka tej artystki to odbicie jej wiary w indywidualną wartość jednostki, niepowtarzalność i doniosłość. 

Miejsce: sala audiowizualna U Samurajów w Gmachu Głównym MNK. 

Po wykładzie zapraszamy na bezpłatne oprowadzanie kuratorskie po wystawie malarstwa Ewy Kuryluk.

Anna Budzałek -  historyk sztuki, kurator sztuki nowoczesnej, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w Dziale Sztuki Współczesnej MNK. Na co dzień zajmuje się polską sztuką po 1945 r. ze szczególnym  uwzględnieniem twórczości kobiet w polskim życiu artystycznym oraz działalności I i II Grupy Krakowskiej. Kurator wystawy "Nie śnij o miłości, Kuryluk"
Wystawa poświęcona jest twórczości malarskiej Ewy Kuryluk - historyczki sztuki, pisarki, poetki, malarki, rysowniczki, fotografki, autorki instalacji. Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie stanowi ważne podsumowanie malarskiego dorobku artystki, która sama przyznaje, że najlepsza na świecie kolekcja jej obrazów znajduje się od czterdziestu lat w krakowskim Muzeum.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję