Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Ewa Kuryluk i sztuka polska II połowy XX wieku

Ewa Kuryluk i sztuka polska II połowy XX wieku

fot. Bartosz Cygan, pracownia fotograficzna MNK

Ewa Kuryluk i sztuka polska II połowy XX wieku

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
06.08.2016
sobota
13:00
wstęp wolny
Wykład Anny Budzałek, kurator wystawy "Nie śnij o miłości Kuryluk", będzie poświęcony twórczości tej artystki na tle rozwoju polskiej sztuki XX w.

Ewa Kuryluk, zanim wpisała się w historię polskiego i światowego hiperrealizmu, przeszła ciekawą ewolucję. Sztuka tej artystki to odbicie jej wiary w indywidualną wartość jednostki, niepowtarzalność i doniosłość. 

Miejsce: sala audiowizualna U Samurajów w Gmachu Głównym MNK. 

Po wykładzie zapraszamy na bezpłatne oprowadzanie kuratorskie po wystawie malarstwa Ewy Kuryluk.

Anna Budzałek -  historyk sztuki, kurator sztuki nowoczesnej, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w Dziale Sztuki Współczesnej MNK. Na co dzień zajmuje się polską sztuką po 1945 r. ze szczególnym  uwzględnieniem twórczości kobiet w polskim życiu artystycznym oraz działalności I i II Grupy Krakowskiej. Kurator wystawy "Nie śnij o miłości, Kuryluk"
Wystawa poświęcona jest twórczości malarskiej Ewy Kuryluk - historyczki sztuki, pisarki, poetki, malarki, rysowniczki, fotografki, autorki instalacji. Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie stanowi ważne podsumowanie malarskiego dorobku artystki, która sama przyznaje, że najlepsza na świecie kolekcja jej obrazów znajduje się od czterdziestu lat w krakowskim Muzeum.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję