Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Ewy Kuryluk

fot. Pracownia fotograficzna MNK

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Ewy Kuryluk

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
06.08.2016
sobota
14:15
wstęp wolny
Po  wystawie "Nie śnij o miłości, Kuryluk" będzie oprowadzać jej kurator Anna Budzałek.
Przed oprowadzaniem zapraszamy na wykład kuratorki Anny Budzałek: "Ewa Kuryluk i sztuka polska II połowy XX wieku", sobota, 6 sierpnia, godz. 13.00, Gmach Główny MNK, sala adiowizualna "U Samurajów", wstęp wolny.

Anna Budzałek - 
 historyk sztuki, kurator sztuki nowoczesnej, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracuje w Dziale Sztuki Współczesnej MNK. Na co dzień zajmuje się polską sztuką po 1945 r. ze szczególnym  uwzględnieniem twórczości kobiet w polskim życiu artystycznym oraz działalności I i II Grupy Krakowskiej. Kurator wystawy "Nie śnij o miłości, Kuryluk"

Wystawa poświęcona jest twórczości malarskiej Ewy Kuryluk - historyczki sztuki, pisarki, poetki, malarki, rysowniczki, fotografki, autorki instalacji. Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie stanowi ważne podsumowanie malarskiego dorobku artystki, która sama przyznaje, że najlepsza na świecie kolekcja jej obrazów znajduje się od czterdziestu lat w krakowskim Muzeum.