Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Edukacyjny potencjał gier planszowych na przykładzie gry Dixit (tura popołudniowa)

Edukacyjny potencjał gier planszowych na przykładzie gry Dixit (tura popołudniowa)

Zapraszamy na wyczekiwane szkolenie dla osób ze środowiska nauczycielskiego, edukacyjnego, muzealniczego: "Edukacyjny potencjał gier planszowych na przykładzie gry Dixit". Uczestnicy i uczestniczki warsztatów poznają serię gier Dixit, która cieszy się wśród nauczycieli i nauczycielek niesłąbnącą popularnością. Podczas szkolenia wykorzystamy najnowszy dodatek Dixit MNK we wnętrzach Muzeum Narodowego.
Uczestnicy i uczestniczki wezmą udział w rozgrywkach, a po każdej z nich przeprowadzona zostanie burza mózgów, w wyniku której wymienimy się pomysłami na kreatywne wykorzystanie poznanych gier na zajęciach lekcyjnych z różnych przedmiotów szkolnych. Skupimy się wówczas na ukazaniu jak konkretnie gry planszowe, jako narzędzie edukacyjne, mogą służyć nauczycielom i uczniom w procesie realizowania podstawy programowej.

Wybrane obiekty z talii Dixit MNK będzie można znaleźć w galeriach muzeum.

Prowadzenie: Urszula Świat, koordynatorka projektów edukacyjnych w wydawnictwie Rebel z wieloletnim doświadczeniem w pracy jako oligofrenopedagog, terapeuta i nauczyciel. Miłośniczka gier planszowych oraz kreatywnego podejścia do nauczania, w głębokim poszanowaniu potrzeb i możliwości każdego ucznia. Z tego połączenia powstał cel promowania gier planszowych w edukacji i kulturze. Z ramienia firmy Rebel realizuje go poprzez programy "Zgrana Szkoła" i "Zgrana Biblioteka" Prywatnie mama dwóch wspaniałych maluchów, które czynią jej życie najpiękniejszą grą tak wielce strategiczną jak losową.

Współpraca: Anna Berkowicz, pomysłodawczyni i koordynatorka Dixit MNK, Dział Edukacji MNK.
Szkolenie o godz. 13:00 organizujemy głównie z myślą o osobach zainteresowanych edukacją muzealną, pracujących w instytucjach kultury. W tym szkoleniu skupimy się na wykorzystaniu gier podczas lekcji muzealnych i innych formatów dla publiczności w instytucjach kultury.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Szkolenie odbywa się w dwóch turach (13:00-15:00 i 16:30-19:00).
Zapewniamy zaświadczenia o uczestnictwie w szkoleniu.

Konieczna rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl, tel. 12 43 35 744 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)