Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dziedzictwo i sacrum. Spacer antropologiczny

Jan Świtka, Tłum. Obraz wprowadzający (fragment), 1974, wł. MNK

Dziedzictwo i sacrum. Spacer antropologiczny

Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, ul. Gołębia 9, Kraków

16.12.2017
sobota
12:00 - 15:00
wstęp wolny
Gdzie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Rynku? Co słychać na Grodzkiej ? Jakich lokali jest najwięcej na Krakowskiej? Spotkanie o 12.00 w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, ul Grodzka 9, wstęp wolny.
Poprzez wspólne spacerowanie postaramy się zwrócić uwagę na nieoczywiste i często niezauważalne zazwyczaj aspekty otaczającej rzeczywistości, ale także przybliżyć perspektywę antropologiczną.

Będziemy odwoływać się do pojęcia dziedzictwa, zinterpretowanego przez trzy wystawy: #dziedzictwo (Muzeum Narodowe w Krakowie), Mapy miasta - dziedzictwa i sacrum w przestrzeni Krakowa (Muzeum Etnograficzne w Krakowie) oraz Wieczory cudowne. Polskie wigilie Bożego Narodzenia, organizowanej przez studentów Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Podczas wspólnego spacerowania będziemy próbowali zmierzyć się z oczywistością skojarzeń i kategorii z nim związanych, a także poszukać naszych osobistych "dziedzictw" w przestrzeni Krakowa.

W praktykę antropologiczną wpisana jest uważność i otwarcie na drugiego człowieka. Spacer zatem przybierze formę współdziałania, gdzie będzie okazja do podzielania się swoimi opowieściami o wybranych miejscach, wspomnieniami smaków z dzieciństwa czy będzie można uciąć pogawędkę z ulicznym muzykiem.

Na trasie spaceru postaramy się również zwrócić uwagę na miejsca, które w szczególny sposób mogą pobudzić nasze zmysły, poszerzając tym samym perspektywę sensoryczną naszego doświadczania rzeczywistości.

Spotkanie w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UJ, ul. Gołębia 9
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję