Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dwie Marki Radia Kraków dla wystaw MNK!

Dwie Marki Radia Kraków dla wystaw MNK!

Muzeum Narodowe w Krakowie

06.12.2017
środa
Jury Marki Radia Kraków wyjątkowo zdecydowało się przyznać za listopad aż dwa wyróżnienia. Jurorzy nie mogli wybrać lepszej spośród dwóch wystaw, które można oglądać w budynkach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Pierwsza to "Wyspiański" w Gmachu Głównym MNK, druga - ekspozycja "Odwilż 56 – Cracovia 65. Wystawa architektury Witolda Cęckiewicza w dawnym Hotelu Cracovia" przygotowana przez Instytut Architektury, której partnerem głównym jest Muzeum Narodowym w Krakowie.

– Kraków czekał na tę wystawę od wielu lat – mówi red. Justyna Nowicka z Radia Kraków. – Doceniliśmy pracę kuratorek, rozmach ekspozycji i jej oryginalną architekturę.
Zdaniem Agnieszki Sabor, kolejnej jurorki Marki Radia Kraków i publicystki "Tygodnika Powszechnego", zarówno wystawa Wyspiańskiego, jak i projekt poświęcony Cracovii i jej twórcy zasłużyły na uznanie – dlatego we wtorkowym (5 grudnia) głosowaniu zadecydowano o przyznaniu dwóch równorzędnych nagród.

Na wystawie "Wyspiański" można zobaczyć blisko 500 prac tego artysty – od znanych ze szkolnych podręczników po najnowsze odkrycia kustoszy. Wyborowi dzieł sztuki towarzyszy zestaw pamiątek osobistych po artyście. Ekspozycja w dawnym hotelu Cracovia to opowieść o powojennej architekturze, ukazanej na politycznym i społecznym tle. Oś pokazu stanowią dokonania Witolda Cęckiewicza – jednego z najważniejszych architektów polskiego powojennego modernizmu, twórcy Cracovii.

Więcej o wystawach:

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję