Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dama i jej młodsze siostry

fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK

Dama i jej młodsze siostry

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
14.10.2017
sobota
10:30 - 12:15
bilety
Co wspólnego mają ze sobą internetowe memy, prace współczesnych artystów i Dama z gronostajem?
Pozornie niewiele, ale nie dajmy się zwieść pozorom. W trakcie warsztatów przyjrzymy się grom, jakie współcześnie podejmuje się z tak ważnymi obrazami jak Dama z gronostajem czy Mona Lisa (czy wszyscy wiedzą, co łączy te dwa dzieła?). Zastanowimy się, które z tych gier niosą w sobie ważną treść, wzbogacając odbiór dzieł, a które wydają nam się mniej przekonujące. Czy zdołamy samodzielnie podjąć taką grę? Czy uda nam się uczynić ją wartościową?

Warsztaty w ramach cyklu:
Krytycy czy krytykanci? O uważnym patrzeniu i konstruktywnej krytyce
Kto ustala, co znajdzie się w muzeum? Jak tworzy się kanon? Dlaczego dzieła odrzucone za życia artystów i artystek zyskują uznanie wiele lat później? Uczestnicy i uczestniczki cyklu będą rozwijać nie tylko swoje zdolności plastyczne, ale też umiejętności patrzenia na dzieła sztuki i analizowania sposobu ich funkcjonowania w muzeum i w kulturze. Będziemy nie tylko malować, wycinać, kleić i prezentować prace plastyczne, ale też dyskutować, pracować w grupach i uczyć się przyjmowania z szacunkiem argumentów osób, z którymi się nie zgadzamy.

Prowadzenie: Anna Pichura – artystka wizualna, pedagożka, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

Ważne informacje:
  • Warsztaty odbywają się w soboty w godz. 10.30–12.00.
  • Warsztaty odbywają się w wybranych Oddziałach Muzeum.
  • Wstęp: 80 zł – karnet za cały cykl zajęć; 20 zł – za jednorazowy udział w warsztatach.
  • Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny.
  • Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl, (12) ) 4335 744 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00–15.00)
  • W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu.
  • W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka.
  • Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję