Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dama i jej młodsze siostry

fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK

Dama i jej młodsze siostry

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
14.10.2017
sobota
10:30 - 12:15
bilety
Co wspólnego mają ze sobą internetowe memy, prace współczesnych artystów i Dama z gronostajem?
Pozornie niewiele, ale nie dajmy się zwieść pozorom. W trakcie warsztatów przyjrzymy się grom, jakie współcześnie podejmuje się z tak ważnymi obrazami jak Dama z gronostajem czy Mona Lisa (czy wszyscy wiedzą, co łączy te dwa dzieła?). Zastanowimy się, które z tych gier niosą w sobie ważną treść, wzbogacając odbiór dzieł, a które wydają nam się mniej przekonujące. Czy zdołamy samodzielnie podjąć taką grę? Czy uda nam się uczynić ją wartościową?

Warsztaty w ramach cyklu:
Krytycy czy krytykanci? O uważnym patrzeniu i konstruktywnej krytyce
Kto ustala, co znajdzie się w muzeum? Jak tworzy się kanon? Dlaczego dzieła odrzucone za życia artystów i artystek zyskują uznanie wiele lat później? Uczestnicy i uczestniczki cyklu będą rozwijać nie tylko swoje zdolności plastyczne, ale też umiejętności patrzenia na dzieła sztuki i analizowania sposobu ich funkcjonowania w muzeum i w kulturze. Będziemy nie tylko malować, wycinać, kleić i prezentować prace plastyczne, ale też dyskutować, pracować w grupach i uczyć się przyjmowania z szacunkiem argumentów osób, z którymi się nie zgadzamy.

Prowadzenie: Anna Pichura – artystka wizualna, pedagożka, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

Ważne informacje:
  • Warsztaty odbywają się w soboty w godz. 10.30–12.00.
  • Warsztaty odbywają się w wybranych Oddziałach Muzeum.
  • Wstęp: 80 zł – karnet za cały cykl zajęć; 20 zł – za jednorazowy udział w warsztatach.
  • Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny.
  • Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl, (12) ) 4335 744 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00–15.00)
  • W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu.
  • W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka.
  • Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję