Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Kraków Jana Matejki
Cykl: Spacery

Kraków Jana Matejki

fot. Karol Kowalik - Pracowania Fotograficzna MNK

Cykl: Spacery
Kraków Jana Matejki

Dom Jana Matejki

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
14.10.2017
sobota
10:30 - 13:00
bilety
Jan Matejko. Synonim malarza w Polsce. Człowiek i Artysta. Wywoływał zawsze tylko skrajne uczucia. Znany w całej Europie, ale najsurowsze recenzje i pochlebstwa zawsze spotykały go w Krakowie – mieście, które kochał i którego często nie mógł zrozumieć.
Mieście, o którym miał powiedzieć, że jest piękne, ale szkoda, że zamieszkane. Wreszcie mieście, które dało mu miłość, sławę i dom na ziemi, ale także trudne i pełne niewygodnych kompromisów życie. Kraków Jana Matejki to spacer z treścią wychodzącą poza ramy podręczników do historii sztuki.

Początek spaceru: Dom Jana Matejki, ul. Floriańska 41

Prowadzenie: Łukasz Sarlej – historyk, dziennikarz, reżyser i publicysta. Wierny swojej najstarszej miłości – opowieści o Krakowie.

Wstęp: 10 zł
Prosimy o wcześniejszą rezerwację: rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00-16.00). Liczba miejsc ograniczona.

Słowa kluczowe: spacer, Jan Matejko
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję