Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Dama i halogenki srebra. Warsztaty fotografii portretowej

Dama i halogenki srebra. Warsztaty fotografii portretowej

fot. Bartosz Cygan - Pracownia Fotograficzna MNK

Dama i halogenki srebra. Warsztaty fotografii portretowej

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
18.11.2017
sobota
10:30 - 12:15
Czym jest portret? Dlaczego tak przyciąga naszą uwagę? Co próbujemy z niego odczytać? W kontekście jednego z najsłynniejszych portretów świata, zadamy sobie pytania o sztukę portretu.
Na czym polega i co się składa na warsztat portrecisty. Podczas warsztatów fotograficznych będziemy rozmawiać nie tylko o kompozycji i świetle, ale także o zdjęciu jako zapisie spotkania dwóch osób. O tym, że czasami udaje się w portrecie przekazać coś prawdziwego o sfotografowanym człowieku. I wreszcie o tym, że zdjęcie opowiada także o jego autorze.

Warsztaty w ramach cyklu:
Skupieni na sztuce
Warsztaty o sztuce portretu, sztuce patrzenia i wielokulturowości. Podczas zajęć skupimy się nie tylko na dziełach, które przetrwały próbę czasu i są doskonale znane w świecie. Zastanowimy się także, czym jest sztuka w potocznym rozumieniu tego słowa, kiedy mówimy o sztuce życia lub sztuce rozmowy. Z jednej strony przyjrzymy się słynnej Damie z gronostajem oraz Zielnikowi Stanisława Wyspiańskiego, a z drugiej jednak poszukamy w naszej kulturze tego, co pozornie zwyczajne, regionalne i czasem zapomniane.

Prowadzenie: Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą – autorską pracownię plastyczno-fotograficzną. Lubi Beskid Niski.

Ważne informacje:
  • Warsztaty odbywają się w soboty w godz. 10.30–12.00.
  • Warsztaty odbywają się w wybranych Oddziałach Muzeum.
  • Wstęp: 80 zł – karnet za cały cykl zajęć; 20 zł – za jednorazowy udział w warsztatach.
  • Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny.
  • Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl, (12) ) 4335 744 (czynne w dni powszednie w godz. 9.00–15.00)
  • W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu.
  • W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka.
  • Regulamin rezerwacji Muzeum Narodowego w Krakowie
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję