Chwile wspólne - warsztaty rodzinne
Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1
Miejsce zbiorki: sala edukacyjna
Warsztaty będą okazją do zapoznania się z pakietem edukacyjnym, który został stworzony z myślą o dzieciach i doświadczaniu oraz rozwijaniu w nich postawy patriotycznej i tożsamości narodowej. Materiały w pakiecie opierają się na zmysłach: wzroku, słuchu, węchu, dotyku i smaku. Zostały ujęte w pięć propozycji tematycznych: „Widoki Wspólne”, „Dźwięki Wspólne”, „Wrażenia Wspólne”, „Znaki Wspólne” i „Smaki Wspólne”. Odkryjemy sensoryczne zasoby pakietu. Wraz z dziećmi i rodzicami przyglądniemy się wybranym artefaktom w inspirującej przestrzeni wystawy ...
Sensoryczny pakiet edukacyjny „Poczuj Polskę” to narzędzie edukacyjne przygotowane przez Narodowe Centrum Kultury. Wykorzystamy je w inspirujących przestrzeniach wystawy “Jan Matejko. Malarz i historia.”
Dodatkowo podczas warsztatu rodzice dowiedzą się:
- czym jest pakiet „Poczuj Polskę” i jak z niego korzystać;
- jak proponujemy, by doświadczać i rozwijać postawę patriotyczną u dzieci w ramach rodzinnego czasu wolnego;
- jak poszukiwać inspirujących obszarów do rozwijania własnej tożsamości;
- jak kreatywnie pobudzać zmysły;
- jak w rodzinnym gronie wnikliwie i twórczo przyglądać się codziennej rzeczywistości.
Warsztaty zrealizowane we współpracy z Narodowym Centrum Kultury w ramach programu Barwy Wspólne.
Ważne informacje:
- Warsztaty dla rodzin z dziećmi w wieku 4-10 l.
- Wstęp bezpłatny, wymagana rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie).
- Możliwość rezerwacji od 2.11.2023
- Ograniczona liczba miejsc
- W razie nieobecności nie ma możliwości odrabiania zajęć w innym terminie
- Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w MNK
- Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka wydarzenia: Katarzyna Maziarz-Górka: kmaziarz@mnk.pl
Prowadzenie: Anna Pomykalska-Marczuk – absolwentka wychowania plastycznego w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie. Od 2001 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. Prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci, jak i dla osób niewidomych oraz niepełnosprawnych intelektualnie. Zajmuje się także malarstwem, fotografią, bierze udział w wystawach krajowych i zagranicznych.
Gdy była mała, rysowała ludziom na głowach kwiatki zamiast włosów. Chciała zostać aktorką, a później artystką malarką. Gdy z pierwszej, jeszcze szkolnej wystawy ktoś ukradł jedną z jej prac, poczuła dumę – musiała mu się bardzo spodobać...