Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Archeolog i Celtowie

Archeolog i Celtowie

Stater muszlowy Celtowie, fot. Pracownia Fotograficzna MNK

Archeolog i Celtowie

Muzeum  im. Emeryka Hutten-Czapskiego

ul. Piłsudskiego 12, 31-109 Kraków
08.03.2016
wtorek
10:15
bilety
Na spotkaniu dla seniorów zmierzymy się ze stereotypowym postrzeganiem kultury Celtów i  porozmawiamy o jej osiągnięciach.

Celtowie to lud, który wszedł na arenę dziejów w I tysiącleciu p.n.e. i odegrał na niej ważną rolę. Kiedy lud ten pojawił się na ziemiach polskich i co po sobie pozostawił? 

Prowadzenie: Edyta Bochnak – absolwentka Instytutu Archeologii Uniwersytetu Jagiellońskiego
w Krakowie. Pracuje w Sekcji Edukacji MNK. Prowadzi zajęcia edukacyjne skierowane do różnych grup odbiorców. Interesuje się sposobem wykorzystania źródeł archeologicznych w edukacji historycznej oraz sposobem postrzegania pracy archeologa w społeczeństwie.

Wstęp: 1 zł

ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA DLA SENIORÓW W MNK
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję