Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Słowa kluczowe:

Kamienica Szołayskich,

PRZEDMIOTY. GALERIA DESIGNU POLSKIEGO XX I XXI WIEKU

 • Porcelanowy komplet złożony z dzbanka, kubka i trzech talerzyków o różnej wielkości. Naczynia mają prostą formę, ale są zdobione czarnymi i zielonymi wzorami - kropkami, prostokątami, prostymi i krętymi liniami.

  Komplet dla jednej osoby z dekoracją "Nathalie & George", Porcelana Krzysztof (Kristoff), Maria Jeglińska

 • Jasnoróżowy kubek porcelanowy bez ucha. Górny brzeg kubka jest nieregularny i pogrubiony, a z boku ma wgniecenie, które sprawia, że przypomina wymięty kubek papierowy.

  Papier Cup S, Manufaktura Porcelany, Sztybel, Liliana

 • Drewniane krzesło projektu Stanisława Wyspiańskiego, złożone z prostych form: ma krótkie, prostokątne nogi, na których znajduje się drewniany, sześcienny blok z tapicerowanym siedziskiem. Krzesło ma prostokątne, tapicerowane oparcie.

  Krzesło z kompletu mebli do sypialni Żeleńskich, Stanisław Wyspiański, fabryka: Andrzej Sydor

 • Stołek na trzech nogach, bez oparcia, wykonany z dmuchanej stali. Nogi i siedzisko krzesła mają bardzo nieregularną formę przypominającą nadmuchany balon, co nadaje siedzisku lekkości.

  Stołek "Plopp", Zieta Prozessdesign, Zięta, Oskar

 • Zabawka Sink Car, Bartosz Mucha, Poor Design

 • Komplet szklanych naczyń - szklanek, lampek do wina i misek. Każde z naczyń ma małe wgłębienie, do którego idealnie pasowałby palec.

  Zestaw szkieł „Na palec”, Agnieszka Bar

 • Jasnoniebieski zestaw ceramiki złożony z talerza deserowego z wysokim rantem i małym kubkiem bez ucha na podstawce w kształcie odwróconej miseczki. Kubek stoi pochylony w bok.

  Zestaw naczyń "Po obiedzie", Modelarnia Ceramiczna, Bogdan Kosak

 • Siedzisko złożone z papierowych, nadmuchanych worków na czarnym stelażu z metalowych rurek. Worki są jasne i nadmuchane przypominają miękkie poduszki.

  Siedzisko "Blow", Malafor, Agata Kulik-Pomorska, Paweł Pomorski

 • Stołek z trzema nogami, bez oparcia. Złożony ze splecionych pasów drewnianej sklejki. Na dole nóg stołka znajdują się owalne otwory.

  Stołek Ribbon, Jan Lutyk