Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

MNK Arsenał - O oddziale

W Arsenale Miejskim w 1874 roku rozpoczęła się historia Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie, zainicjowana przez księcia Władysława Czartoryskiego. Wtedy budynek wraz z basztami – Stolarską i Ciesielską – został przekazany na cele muzealne, które realizowane są do dziś.

W latach 2014–2016 dzięki dotacjom z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa, Gminy Miejskiej Kraków wykonano remont konserwatorski elewacji zewnętrznych budynku Arsenału i baszt. Od 2017 roku kompleksowa przebudowa Arsenału prowadzona była przez Muzeum Narodowe w Krakowie. W ramach prac m.in. odtworzono historyczne przekrycie dachu, wykonano remont konserwatorski wnętrz i przygotowano pomieszczenia do ponownego pełnienia funkcji muzealnych. Prace dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, a współfinansowano z Narodowego Funduszu Rewaloryzacji Zabytków Krakowa.

Obecnie w budynku Arsenału można oglądać stałą wystawę „Źródła. Galeria Sztuki Starożytnej”, będącą częścią Muzeum Czartoryskich.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję