Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

WAJDA - finisaż wystawy

WAJDA - finisaż wystawy

Tylko do 15 września w Muzeum Narodowym w Krakowie trwa wystawa WAJDA – pierwsza na świecie monograficzna ekspozycja poświęcona twórczości Andrzeja Wajdy. W ostatni weekend nie braknie atrakcji dla zwiedzających!
W sobotę o godzinie 16.00 w Sali Audiowizualnej odbędzie się bezpłatny pokaz filmu „Człowiek z nadziei”, który otworzy Krystyna Zachwatowicz-Wajda. Tego samego dnia, o godzinie 14.00, zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć wystawę z jej kuratorem, dr. hab. Rafałem Syską. W programie finisażowego weekendu znalazły się także oprowadzania po wystawie z przewodnikiem: 14 września o godzinie 12:00 i 16:00 oraz 15 września o godzinie 10:30 i 14:00.

Wystawa WAJDA jest oparta na wspaniałych artefaktach pozostawionych przez Andrzeja Wajdę: scenariuszach, szkicach, rysunkach, zapiskach czynionych podczas procesu twórczego, rekwizytach i kostiumach, projektach scenografii i dokumentach produkcyjnych. Nie brakuje też materiałów filmowych, zarówno wywiadów, materiałów archiwalnych, jak i fragmentów filmów reżysera.

PRZYPOMINAMY, ŻE BILETY NA WYSTAWĘ WAJDA DOSTEPNE SĄ W PROMOCYJNEJ CENIE 5 ZŁ!

Wystawa WAJDA została dofinansowana ze środków: Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Gminy Miejskiej Kraków.

Mecenas wystawy

Mecenas Muzeum Narodowego w Krakowie

Partner Strategiczny Muzeum Narodowego w Krakowie

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję