Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

TP MNK - PODSUMOWANIE 2022 ROKU

TP MNK - PODSUMOWANIE 2022 ROKU

KOMUNIKAT NR2/2022

Szanowni Państwo,
zapraszamy do udziału w organizowanym w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie al.3 Maja 1 oprowadzaniu kuratorskim wystaw:

1 - 28 kwietnia 2022r. godzina 13.00 (czwartek) duński artysta VILHELM HAMMERSH0I "ŚWIATŁO i CISZA"
2 - 06 maja 2022 r. godzina 13.00 (piątek) JACEK MALCZEWSKI "ROMANTYCZNY"


Prosimy o potwierdzanie e-mailem uczestnictwa, lista chętnych członków Towarzystwa Przyjaciół MNK zostanie przekazana do kasy Muzeum.
Wstęp po okazaniu legitymacji naszego Towarzystwa z aktualnie opłaconymi składkami.
Jeżeli ilość chętnych będzie przekraczała dopuszczalną liczbę zwiedzających to istnieje możliwość na wystawę J. Malczewskiego zorganizować kolejny termin.
Przesyłamy życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych w zdrowiu, spokoju i pokoju.
Zarząd Towarzystwa Przyjaciół MNKKOMUNIKAT NR 1/2022

Witamy Państwa w 2022 roku.

Z żalem informujemy, że w dniu 22.12.2021 r. zmarła nasza koleżanka DANUTA SZUST wieloletni członek  naszego stowarzyszenia, która od 2008 r. pełniła funkcję Sekretarza w Zarządzie Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Krakowie. Pożegnanie pogrzebowe miało miejsce na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie w dniu 30.12.2021r. Dla uczczenia pamięci Danuty Towarzystwo Przyjaciół MNK   zamówiło w jej intencji mszę świętą w dniu 08 marca 2022 r. o godz.12.00 w Kościele Karmelitów na Piasku Kraków ul. Karmelicka. 

W zaistniałej sytuacji, celem zapewnienia ciągłości działania naszego stowarzyszenia Prezes
i Zarząd TP MNK podjęli jednogłośnie decyzję o powierzeniu funkcji Sekretarza pani  Teresie Buczyńskiej - dotychczasowemu członkowi Zarządu. Nie ulega zmianie aktualna liczba członków

Zarządu do czasu kolejnego, zgodnie ze Statutem Towarzystwa, zebrania wyborczego w 2024r. Zarząd zajmował się sprawami organizacyjno-porządkowymi dotyczącymi prowadzonej dokumentacji oraz wprowadzaniem w obowiązki nowo wybranych:

Skarbnika p. Antoniego KAWALERA i  Sekretarza p. Teresę BUCZYŃSKĄ.

Niestety  trwająca, w dalszym ciągu sytuacja  zagrożenia pandemicznego i wynikające z tego ograniczenia dot. wspólnego bezpieczeństwa nie pozwala na spotkania w licznym gronie, organizowanie wycieczek itp. Proponujemy korzystanie z propozycji Działu Edukacji MNK oraz możliwości indywidualnego zwiedzania i oprowadzania na  wystawach w małych grupach. 

W dniu 15 grudnia 2021 r o godz.15.00, udało się zorganizować spotkanie z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych, w Sali Samurajów MNK, członków Towarzystwa, na którym Prezes  p. Małgorzata Buyko przekazała wszystkim życzenia świąteczno-noworoczne.

Spotkanie uświetnił koncert kolęd w wykonaniu chórów krakowskich  Lutnia Krakowska, Echo
i  Albertinum.

Planujemy prowadzenie w miarę możliwości dyżurów poniedziałkowych w Gmachu Głównym MNK w następujących  terminach:

07.02.2022        07.03.2022        04.04.2022          09.05.2022         06.06.2022 .

Prosimy o uiszczanie corocznych składek członkowskich w kwocie 50 zł rocznie zarówno
w czasie poniedziałkowych dyżurów  jak i bezpośrednio na konto Towarzystwa Przyjaciół  MNK

nr 23 1500 1979 1219 7003  4661 0000 SANTANDER BANK POLSKA SA.

Dziękujemy za dokonane wpłaty.

Zbierane fundusze pozwalają na dokonywanie zakupów eksponatów dla Muzeum Narodowego
w Krakowie, ponadto stanowią podstawę, po podstemplowaniu legitymacji do bezpłatnego wejścia na wystawy eksponowane w  krakowskich  Oddziałach Muzeum Narodowego.


Jednocześnie przypominamy, że po dwóch latach nie płacenia  składek członkowskich

dokonujemy skreślenia z ewidencji członków Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego
w Krakowie bez powiadomienia osoby zainteresowanej. Istnieje możliwość zawieszenia członkostwa po zgłoszeniu listownym lub osobistym do TP  MNK.

Wzrastające koszty wysyłki informacji do członków Stowarzyszenia poprzez Pocztę Polską SA wymuszają zmianę formy przesyłania komunikatów  poprzez : e-maile na adresy internetowe. Ponadto przy  kasach biletowych poszczególnych Oddziałów Muzeum Narodowego w Krakowie  będą umieszczane  informacje  z treścią komunikatu Towarzystwa

Komunikaty będą umieszczane na naszej  stronie internetowej: https://mnk.pl/towarzystwo-przyjaciol-mnk,  adres e-mail: towarzystwoprzyjaciolmnk@gmail.com, nr telefonu: 797 160 272


                                                                                              Prezes TPMNK

                                                                                              Małgorzata Buyko
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję