Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Podsumowanie działalności Towarzystwa w pierwszym kwartale 2021 r.

Podsumowanie działalności Towarzystwa w pierwszym kwartale 2021 r.Pierwszy kwartał 2021 roku minął w czasie trwania ogólnoświatowej pandemii, która trwa już od roku. Nie możemy spotykać się w szerszym gronie ani organizować wycieczek. Staramy się jednak nie rezygnować z naszej działalności jak to tylko jest możliwe. Teatry, kina, galerie, muzea i nie tylko, są otwierane i zamykane w zależności od ilości dobowych zachorowań.  Tym samym działalność Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego w Krakowie była w tym czasie mocno ograniczona. W zasadzie sprowadzała się ona do indywidualnego odwiedzania wystaw muzealnych. Na uwagę zasługiwała wystawa twórczości Szymona Czechowicza (ostatniego wielkiego twórcy Baroku). Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie przygotował cykl zajęć online dla seniorów. „Dwie damy", "Święci na co dzień”, „Tajniki Grafiki". Udział w tych zajęciach będzie zależał od nas samych (szczegóły podane w komunikacie).

          Trzeba tu dodać że w dalszym ciągu wspieramy Atmę, która jest Oddziałem Muzeum Narodowego w Krakowie. Dziękujemy członkom Towarzystwa za dokonywanie wpłat za 2020 r. i oczekujemy na wpłaty za 2021 r.  Za te wpłaty zostały zakupione dwie prace Ignacego Bieńka (pejzaż i pasterka).

Nie możemy zapomnieć o planach związanych z jubileuszem 120 lecia istnienia naszego Towarzystwa i mamy nadzieję że już w niedługim czasie będziemy znów się spotykać a także uczestniczyć w wycieczkach, prelekcjach itp.


Przypominamy nr. konta Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Narodowego  w Krakowie 

Nr konta – 23 1500 1979 1219 7003 4661 0000


Co  kwartał, wydajemy komunikat, w którym informujemy naszych członków o planach TPMNK.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję