{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

SZKOLENIA

SZKOLENIA

Szkolenia dla przewodników, edukatorów i animatorów kultury (dla osób indywidualnych lub na zamówienie) prowadzone przez kuratorów lub pracowniczki Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. Masz pytania? Skontaktuj się z nami: kmaziarz@mnk.pl
SZKOLENIE Z WYSTAWY
Chcesz dowiedzieć się więcej o wystawie, by Twoja opowieść była atrakcyjna dla zwiedzających? Poznać zamysł kuratorski ekspozycji i najważniejsze obiekty? A może zabłysnąć specjalistyczną wiedzą podczas spotkań towarzyskich lub gry w Scrabble? Wybierz szkolenie na wystawie!



MIĘDZYBAJKI, CZYLI O PISANIU I OPOWIADANIU BEZ NUDY
Dawno, dawno temu do skarbca zwanego Muzeum Narodowym trafiło siedemnaście latających dywanów, dwie czapki niewidki, para siedmiomilowych butów, cztery magiczne zwierciadła i bliżej nieokreślona liczba ram, które warto przekraczać.

Dlaczego czasem zamiast mówić, lepiej opowiadać? Czemu informacja, gdy dodamy jej skrzydeł, nie odfruwa, ale pozostaje? Dlaczego pamięć lubi absurdy i abstrakcje? Czasem wiedza i prawda są ciekawsze i godniejsze zapamiętania, gdy zdecydujemy się pokonać mityczny labirynt, aby do nich dotrzeć. W błądzeniu rozwija się wyobraźnia i wyostrza percepcja. Narracja buduje historię, ciekawość działa na zmysły, uważność pomaga znaleźć sens, a mózg uwielbia zaglądać na drugą stronę lustra.

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego zmierzymy się z tworzeniem tekstu i konstruowaniem opowieści, korzystając z wybranych elementów storytellingu oraz narzędzi interpretacji dziedzictwa.

 Ważne informacje
  • Szkolenie na zamówienie dla zorganizowanej grupy osób.
  • Cena: 500 zł
  • Istnieje możliwość zamówienia szkolenia w wersji stacjonarnej – w Galerii Rzemiosła Artystycznego w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie lub w wersji online.
  • Czas trwania: 4 godz.

Prowadzenie
Katarzyna Maziarz-Górka – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Edukatorka muzealna, dwukrotna stypendystka MKiDN, trenerka programu ECHOCAST, certyfikowana przez Interpret Europe przewodniczka interpretacji dziedzictwa. Pracuje w Dziale Edukacji MNK. Jest autorką Trochębajek o Stanisławie Wyspiańskim – książki uhonorowanej Nagrodą Żółtej Ciżemki oraz nominowanej do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, a także współautorką Trochębajek o Janie Matejce. Miłośniczka Młodej Polski i brudzących się w muzeum dzieci.

Jagoda Gumińska-Oleksy – absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Pracuje w Dziale Edukacji MNK. Współpracuje z Uniwersytetem Dzieci, wyróżniona w plebiscycie “Wykładowca roku”. Laureatka odznaczenia “Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Autorka książki Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum i współautorka Trochębajek o Janie Matejce. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów.

TYLKO (NIE) DZIECI! PRACA Z DZIEĆMI W MUZEUM
Jak zbudować angażujące i  wartościowe dla uczestników zajęcia? Jak słuchać, żeby usłyszeć i mówić, żeby zrozumieć? Jak wzmacniać dziecięce zachwyty i odpowiadać na trudne pytania? Jeśli na myśl o pracy z dziećmi w muzeum przechodzi Cię  dreszczyk strachu, to szkolenie jest dla Ciebie! W oparciu o aktualną wiedzę na temat edukacji muzealnej oraz rozwoju dziecka poznasz narzędzia, które pozwolą małym odbiorcom zbudować wrażliwość wobec dzieł sztuki  i zachęcić  do aktywnego  uczestnictwa w kulturze. 

Ważne informacje
  • Szkolenie na zamówienie dla zorganizowanej grupy osób.
  • Cena: 500 zł
  • Czas trwania: 4 godz.

Prowadzenie
Katarzyna Maziarz-Górka, Jagoda Gumińska-Oleksy
Słowa kluczowe: szkolenie, edukacja