RODZINNA NIEDZIELA
Sztuka często powstaje w wyniku poszukiwań. Oglądanie jej i doświadczanie może być również próbą zastanowienia się nad ważnymi dla nas sprawami. Zapraszamy na nowy cykl aktywnych spotkań dla rodzin z dziećmi w MNK. Każda z RODZINNYCH NIEDZIEL zostanie zaprojektowana wokół wybranej wartości. Uczestnicy będą mogli w sposób aktywny poznać galerie muzeum i zastanowić się jak rozumieją tytułową wartość. Będzie to też okazja, by wykonać proste, a jednocześnie zaskakujące działanie plastyczne.
Zajęcia są przeznaczone dla rodzin z dziećmi od 4 do 12 lat (lecz młodsze lub starsze rodzeństwo też jest mile widziane). W wykonywaniu zadań mogą uczestniczyć całe rodziny. Można do nich dołączyć w dowolnym momencie od godz. 11.00 do 14.00 i realizować poszczególne elementy we własnym tempie.
Rodzinne niedziele odbywają się co miesiąc w innym oddziale MNK. Każdą Rodzinną niedzielę współorganizujemy z fundacjami, stowarzyszeniami bądź indywidualnymi artystkami i artystami
10.11.2024, godz.11:00-15:00
Rodzinna niedziela. Wolność
MNK Sukiennice
Rynek Główny 3, Kraków
Czy wolności możemy się uczyć od przyrody? Dlaczego rozlewająca się wśród łąk rzeka i wzlatujące pod niebo ptaki stały się symbolami wolności? Czy o wolność warto walczyć, a jeśli tak, to jak możemy to robić każdego dnia?
To właśnie wolność będzie tematem przewodnim listopadowej „Rodzinnej niedzieli”. Brzmi poważnie? Oczywiście, bo wolność to poważna sprawa. Lecz można o niej rozmawiać, odkrywać jej piękno i smak z apetytem i radością dziecka. Podczas warsztatów będziemy to robić wspólnie. Poszukamy jej w naszej historii oraz w pięknie polskiego krajobrazu. Zjednoczymy się pod wspólnym sztandarem, ogłosimy własny manifest, uwolnimy rzekę i oczywiście podziałamy plastycznie. W końcu sztuka na wolności zna się najlepiej. Zwłaszcza, gdy pomoże się nam o tym przekonać prawdziwa artystka. Dołączcie do nas koniecznie! Tym razem wizyta w muzeum naprawdę doda Wam skrzydeł!
Prowadzenie: Cecylia Malik - malarka, performerka, edukatorka, ekolożka, miejska aktywistka, kuratorka sztuki współczesnej i założycielka Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka. Wykładowczyni Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Laureatka Nagrody im. Katarzyny Kobro. Autorka i inicjatorka szeregu działań performatywnych, np.: 365 Drzew, 6 rzek, Modraszek Kolektyw, Warkocze Białki, Chciwość.Miasta, Matki Polki Na Wyrębie, Siostry Rzeki. Mama trójki dzieci.
Rozpoczęcie: Sala Siemiradzkiego w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku (na prawo od wejścia)
Zajęcia nie wymagają rezerwacji. Wstęp: 15 zł od każdej osoby.
13.10.2024, godz.11:00-15:00
Rodzinna niedziela. Przestrzeń przyjaźni
MNK Szołayscy
pl. Szczepański 9, Kraków
Tematem najbliższej rodzinnej niedzieli jest przestrzeń przyjaźni. Często możemy się spotkać z opinią, że przyjaźń to największy skarb, bezgraniczne bogactwo, nie można jej kupić za żadne pieniądze, jest niewymierna. Niewątpliwie przyjaźń odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Poprawia nasze samopoczucie, daje wsparcie i przekonanie, że jesteśmy cenni i ważni, co pozwala nam czuć się szczęśliwym.
W czym zatem tkwi siła przyjaźni? Jakie ma dla nas znaczenie? Kto to jest przyjaciel? Czy możliwa jest przyjaźń w rodzinie? Przyjazna przestrzeń – co to znaczy? Na te i inne ważne pytania znajdziemy odpowiedź w trakcie rodzinnych działań w przestrzeni wystaw w Kamienicy Szołayskich. Poznamy różne dziedziny projektowania, pobudzimy wyobraźnię i emocje. W tej emocjonującej wędrówce towarzyszyć nam będzie bohaterka specjalnie przygotowanej na tę okazję książeczki - Kirka i jej historia pewnej przyjaźni. To niezwykła książka z miejscem na Waszą historię. Będziemy obserwować, poszukiwać, notować i rysować. Stworzymy drzewo przyjaźni i podejmiemy próbę skonstruowania niezwykłej przyjaznej przestrzeni.
Na koniec wykonamy zaproszenie dla przyjaciela do naszej przestrzeni, do naszego domu, który jest zawsze dla niego otwarty. Będzie ono miało formę drewnianego domku zawieszki, który pomalujemy wedle własnego projektu.
Prowadzącą wydarzenie będzie artystka Monika Kocot z Pracowni Plastycznej Malarmo.
Rozpoczęcie: hol MNK Szołayscy, pl. Szczepański 9
Zajęcia nie wymagają rezerwacji. Wstęp: 15 zł
22.09.2024, godz.11:00-15:00
Rodzinna niedziela. Życzliwość
MNK Ciołek
ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
Tematem najbliższej rodzinnej niedzieli jest Życzliwość. Badania naukowe jasno pokazują, że wyrażanie życzliwości, wdzięczności i stosowanie miłych gestów znacząco podnosi dobrostan, zwłaszcza w trudnych chwilach. Życzliwość to nie tylko wartość – to także umiejętność, którą można ćwiczyć. Im częściej ją praktykujemy, tym łatwiej przychodzi nam w codziennym życiu. Dlatego zachęcamy do rodzinnego działania w malowniczym dziedzińcu gotycko-renesansowego budynku przy ul. Kanoniczej, z dala od miejskiego zgiełku.
Prowadzącą wydarzenie będzie artystka Justyna Mazur- Kiwer z Litograf Studio (www.litograf.studio).
Otrzymamy zagadkę do rozwiązania, notatki do wykonania oraz obraz do poznania. Przeczytamy dwie krótkie opowieści oraz weźmiemy udział w wyjątkowej aktywności – stworzymy zaszyfrowane listy życzliwości, które będą okazją do wyrażenia wdzięczności, przeprosin czy prośby. Porozmawiamy o codziennych problemach i sposobach ich rozwiązywania. Wykonamy również kreatywny kolaż słów i kolorów, wykorzystując techniki przypalania i barwienia mleka. Inspiracją do naszych działań będzie obraz „Cud św. Jana Kantego" z 1767 roku.
Dołączcie do nas i odkryjcie moc życzliwości w rodzinnym gronie!
Rozpoczęcie: dziedziniec MNK Ciołek, ul. Kanonicza 17
Zajęcia nie wymagają rezerwacji. Wstęp: 15 zł
25.08.2024, godz. 11:00-15:00
Rodzinna niedziela. Relacje
MNK Wyspiański
pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
Tematem najbliższej rodzinnej niedzieli są RELACJE, PAMIĘĆ I WSPOMNIENIA. Duchem opiekuńczym wydarzenia będzie Stanisław Wyspiański wraz ze swoją rodziną. Gospodarzami i prowadzącymi będą artystka i artysta, a równocześnie mama z synem – Anna Pomykalska-Marczuk i Mikołaj Marczuk.
Przypatrując się dziełom Stanisława Wyspiańskiego poszukamy w nich wątków rodzinnych i sprawdzimy, czy znajdują się wśród nich takie, które są i dziś aktualne. Dowiemy się, co jeszcze interesowało artystę oraz co sprawia, że wykonane przez niego portrety dzieci są tak wyjątkowe.
Będziemy eksplorować, zadawać pytania i aktywnie szukać odpowiedzi, trochę się pozastanawiamy, ale także podziałamy plastycznie. Na zakończenie wszystkich czeka fotograficzna niespodzianka!
Mama, Anna Pomykalska-Marczuk, nauczycielka, artysta plastyk. W latach 90-tych kształciła się artystycznie w Kijowie. W malarstwie do jej ulubionych tematów należą: architektura, miasto i jego detale - bramy, ulice, okna. Brała udział w wielu wystawach malarstwa (grupowych i indywidualnych) w Polsce i za granicą. Laureatka kilku nagród w dziedzinie fotografii artystycznej, w fotografii najbardziej lubi wykonywać stylizowane portrety, portrety dzieci oraz akty. Od kilkunastu lat współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie jako edukator, pracuje też jako nauczycielka w szkole podstawowej Montessori.
Syn, Mikołaj Marczuk, ma 24 lata i od dzieciństwa obcował ze sztuką - jego rodzice są artystami. Był modelem swojej mamy, kiedy jeszcze nie umiał chodzić, a gdy kończył rok uczestniczył w pierwszym jej wernisażu. Absolwent Liceum Plastycznego w Krakowie, obecnie student Wydziału Operatorskiego Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi (specjalność: fotografia). W roku 2019 miał pierwszą indywidualną wystawę malarstwa w Stade (Niemcy), jednak zwyciężyła pasja fotograficzna. Laureat Grand Prix w Viva! Photo Awards 2021 oraz nagrody Moskita 2024 magazynu K-MAG dla najlepszego fotografa.
Koncepcja cyklu i koordynacja współpracy: Anna Berkowicz, Anna Walczyk, Katarzyna Mrugała - Dział Edukacji MNK
Rozpoczęcie: hol w Muzeum Wyspiańskiego, pl. Sikorskiego 6
Zajęcia nie wymagają rezerwacji
Wstęp: 15 zł
7.07.2024, godz. 11:00-15:00
Rodzinna niedziela. Ciekawość
MNK Muzeum Czartoryskich,
ul. Pijarska 15
Tematem kolejnej Rodzinnej niedzieli jest CIEKAWOŚĆ. Przypatrując się dziełom sztuki zgromadzonym w Pałacu Czartoryskich, Klasztorku i Galerii sztuki starożytnej uczestnicy wybiorą wspólnie dzieło, które wyda im się najciekawsze. Zastanowią się, czego chcieliby się o nim dowiedzieć, a potem go naszkicują. Na koniec spróbują swoich sił w malowaniu akwarelą pod okiem szanghajskiego artysty, Yulonga Lli.
Prowadzenie i koncepcja warsztatów: Yulong Lli – ilustrator mieszkający w Szanghaju, absolwent Chińskiej Akademii Sztuki. W swojej twórczości skupia się na kolorze. Inspiruje się plakatami w stylu vintage, sztuką modernistyczną i projektowaniem graficznym. Stara się łączyć stylistykę kultury Wschodu i Zachodu. Prowadzi także mandaryński podcast „Illustration Talk” w Apple Podcast.
Koncepcja cyklu i koordynacja współpracy: Anna Berkowicz, Anna Walczyk, Katarzyna Mrugała - Dział Edukacji MNK
Rozpoczęcie: hol w Muzeum Czartoryskich, ul. Pijarska 15
Zajęcia nie wymagają rezerwacji
Wstęp: 15 zł
9.06.2024, godz. 11:00-15:00
Rodzinna niedziela. Bogactwo
MNK GMACH GŁÓWNY, wystawa Złote runo. Sztuka Gruzji
al. 3 Maja 1
Zaczynamy od tematu BOGACTWO na wystawie Złote runo. Sztuka Gruzji. Poznając kulturę i sztukę Gruzji uczestnicy zastanowią się, co jest dla nich najcenniejsze i dowiedzą się, jak to zapisać po gruzińsku. Pomogą im zadania, które będą rozwiązywać na wystawie przy wybranych dziełach sztuki. Stworzą też swoją rodzinną mozaikę.
Prowadzenie i koncepcja warsztatów: Salam Lam Stowarzyszenie Laboratorium Działań dla Pokoju, którego misją jest budowanie mostów kultury spotkania między różnymi społecznościami narodowościowymi i wyznaniowymi, wspieranie międzykulturowego dialogu i przeciwdziałanie dyskryminacji:
Blanka Błaszczak-Rozenbaum: antropolożka kulturowa, etnografka, Specjalistka ds. Edukacji w Salam Lab. Edukatorka muzealna oraz badaczka migracji i mniejszości narodowych, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności ukraińskich w Polsce.
Monika Zielińska: kulturoznawczyni, edukatorka i trenerka w zakresie edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej. Kierowniczka Działu Edukacji w Salam Lab.
Koncepcja cyklu i koordynacja współpracy: Anna Berkowicz, Anna Walczyk, Katarzyna Mrugała - Dział Edukacji MNK
Rozpoczęcie: hol na parterze Gmachu Głównego MNK
Miejsce: wystawa Złote runo. Sztuka Gruzji oraz sala edukacyjna w Gmachu Głównym MNK
Zajęcia nie wymagają rezerwacji
Wstęp: 5 zł
Zadanie: realizacja wystawy panoramy sztuki gruzińskiej „Złote runo – sztuka Gruzji”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Rodzinne niedziele odbywają się co miesiąc w innym oddziale MNK. Każdą Rodzinną niedzielę współorganizujemy z fundacjami, stowarzyszeniami bądź indywidualnymi artystkami i artystami
10.11.2024, godz.11:00-15:00
Rodzinna niedziela. Wolność
MNK Sukiennice
Rynek Główny 3, Kraków
Czy wolności możemy się uczyć od przyrody? Dlaczego rozlewająca się wśród łąk rzeka i wzlatujące pod niebo ptaki stały się symbolami wolności? Czy o wolność warto walczyć, a jeśli tak, to jak możemy to robić każdego dnia?
To właśnie wolność będzie tematem przewodnim listopadowej „Rodzinnej niedzieli”. Brzmi poważnie? Oczywiście, bo wolność to poważna sprawa. Lecz można o niej rozmawiać, odkrywać jej piękno i smak z apetytem i radością dziecka. Podczas warsztatów będziemy to robić wspólnie. Poszukamy jej w naszej historii oraz w pięknie polskiego krajobrazu. Zjednoczymy się pod wspólnym sztandarem, ogłosimy własny manifest, uwolnimy rzekę i oczywiście podziałamy plastycznie. W końcu sztuka na wolności zna się najlepiej. Zwłaszcza, gdy pomoże się nam o tym przekonać prawdziwa artystka. Dołączcie do nas koniecznie! Tym razem wizyta w muzeum naprawdę doda Wam skrzydeł!
Prowadzenie: Cecylia Malik - malarka, performerka, edukatorka, ekolożka, miejska aktywistka, kuratorka sztuki współczesnej i założycielka Centrum Sztuki Współczesnej Wiewiórka. Wykładowczyni Instytutu Malarstwa i Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie. Laureatka Nagrody im. Katarzyny Kobro. Autorka i inicjatorka szeregu działań performatywnych, np.: 365 Drzew, 6 rzek, Modraszek Kolektyw, Warkocze Białki, Chciwość.Miasta, Matki Polki Na Wyrębie, Siostry Rzeki. Mama trójki dzieci.
Rozpoczęcie: Sala Siemiradzkiego w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku (na prawo od wejścia)
Zajęcia nie wymagają rezerwacji. Wstęp: 15 zł od każdej osoby.
13.10.2024, godz.11:00-15:00
Rodzinna niedziela. Przestrzeń przyjaźni
MNK Szołayscy
pl. Szczepański 9, Kraków
Tematem najbliższej rodzinnej niedzieli jest przestrzeń przyjaźni. Często możemy się spotkać z opinią, że przyjaźń to największy skarb, bezgraniczne bogactwo, nie można jej kupić za żadne pieniądze, jest niewymierna. Niewątpliwie przyjaźń odgrywa ważną rolę w naszym życiu. Poprawia nasze samopoczucie, daje wsparcie i przekonanie, że jesteśmy cenni i ważni, co pozwala nam czuć się szczęśliwym.
W czym zatem tkwi siła przyjaźni? Jakie ma dla nas znaczenie? Kto to jest przyjaciel? Czy możliwa jest przyjaźń w rodzinie? Przyjazna przestrzeń – co to znaczy? Na te i inne ważne pytania znajdziemy odpowiedź w trakcie rodzinnych działań w przestrzeni wystaw w Kamienicy Szołayskich. Poznamy różne dziedziny projektowania, pobudzimy wyobraźnię i emocje. W tej emocjonującej wędrówce towarzyszyć nam będzie bohaterka specjalnie przygotowanej na tę okazję książeczki - Kirka i jej historia pewnej przyjaźni. To niezwykła książka z miejscem na Waszą historię. Będziemy obserwować, poszukiwać, notować i rysować. Stworzymy drzewo przyjaźni i podejmiemy próbę skonstruowania niezwykłej przyjaznej przestrzeni.
Na koniec wykonamy zaproszenie dla przyjaciela do naszej przestrzeni, do naszego domu, który jest zawsze dla niego otwarty. Będzie ono miało formę drewnianego domku zawieszki, który pomalujemy wedle własnego projektu.
Prowadzącą wydarzenie będzie artystka Monika Kocot z Pracowni Plastycznej Malarmo.
Rozpoczęcie: hol MNK Szołayscy, pl. Szczepański 9
Zajęcia nie wymagają rezerwacji. Wstęp: 15 zł
22.09.2024, godz.11:00-15:00
Rodzinna niedziela. Życzliwość
MNK Ciołek
ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
Tematem najbliższej rodzinnej niedzieli jest Życzliwość. Badania naukowe jasno pokazują, że wyrażanie życzliwości, wdzięczności i stosowanie miłych gestów znacząco podnosi dobrostan, zwłaszcza w trudnych chwilach. Życzliwość to nie tylko wartość – to także umiejętność, którą można ćwiczyć. Im częściej ją praktykujemy, tym łatwiej przychodzi nam w codziennym życiu. Dlatego zachęcamy do rodzinnego działania w malowniczym dziedzińcu gotycko-renesansowego budynku przy ul. Kanoniczej, z dala od miejskiego zgiełku.
Prowadzącą wydarzenie będzie artystka Justyna Mazur- Kiwer z Litograf Studio (www.litograf.studio).
Otrzymamy zagadkę do rozwiązania, notatki do wykonania oraz obraz do poznania. Przeczytamy dwie krótkie opowieści oraz weźmiemy udział w wyjątkowej aktywności – stworzymy zaszyfrowane listy życzliwości, które będą okazją do wyrażenia wdzięczności, przeprosin czy prośby. Porozmawiamy o codziennych problemach i sposobach ich rozwiązywania. Wykonamy również kreatywny kolaż słów i kolorów, wykorzystując techniki przypalania i barwienia mleka. Inspiracją do naszych działań będzie obraz „Cud św. Jana Kantego" z 1767 roku.
Dołączcie do nas i odkryjcie moc życzliwości w rodzinnym gronie!
Rozpoczęcie: dziedziniec MNK Ciołek, ul. Kanonicza 17
Zajęcia nie wymagają rezerwacji. Wstęp: 15 zł
25.08.2024, godz. 11:00-15:00
Rodzinna niedziela. Relacje
MNK Wyspiański
pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
Tematem najbliższej rodzinnej niedzieli są RELACJE, PAMIĘĆ I WSPOMNIENIA. Duchem opiekuńczym wydarzenia będzie Stanisław Wyspiański wraz ze swoją rodziną. Gospodarzami i prowadzącymi będą artystka i artysta, a równocześnie mama z synem – Anna Pomykalska-Marczuk i Mikołaj Marczuk.
Przypatrując się dziełom Stanisława Wyspiańskiego poszukamy w nich wątków rodzinnych i sprawdzimy, czy znajdują się wśród nich takie, które są i dziś aktualne. Dowiemy się, co jeszcze interesowało artystę oraz co sprawia, że wykonane przez niego portrety dzieci są tak wyjątkowe.
Będziemy eksplorować, zadawać pytania i aktywnie szukać odpowiedzi, trochę się pozastanawiamy, ale także podziałamy plastycznie. Na zakończenie wszystkich czeka fotograficzna niespodzianka!
Mama, Anna Pomykalska-Marczuk, nauczycielka, artysta plastyk. W latach 90-tych kształciła się artystycznie w Kijowie. W malarstwie do jej ulubionych tematów należą: architektura, miasto i jego detale - bramy, ulice, okna. Brała udział w wielu wystawach malarstwa (grupowych i indywidualnych) w Polsce i za granicą. Laureatka kilku nagród w dziedzinie fotografii artystycznej, w fotografii najbardziej lubi wykonywać stylizowane portrety, portrety dzieci oraz akty. Od kilkunastu lat współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie jako edukator, pracuje też jako nauczycielka w szkole podstawowej Montessori.
Syn, Mikołaj Marczuk, ma 24 lata i od dzieciństwa obcował ze sztuką - jego rodzice są artystami. Był modelem swojej mamy, kiedy jeszcze nie umiał chodzić, a gdy kończył rok uczestniczył w pierwszym jej wernisażu. Absolwent Liceum Plastycznego w Krakowie, obecnie student Wydziału Operatorskiego Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi (specjalność: fotografia). W roku 2019 miał pierwszą indywidualną wystawę malarstwa w Stade (Niemcy), jednak zwyciężyła pasja fotograficzna. Laureat Grand Prix w Viva! Photo Awards 2021 oraz nagrody Moskita 2024 magazynu K-MAG dla najlepszego fotografa.
Koncepcja cyklu i koordynacja współpracy: Anna Berkowicz, Anna Walczyk, Katarzyna Mrugała - Dział Edukacji MNK
Rozpoczęcie: hol w Muzeum Wyspiańskiego, pl. Sikorskiego 6
Zajęcia nie wymagają rezerwacji
Wstęp: 15 zł
7.07.2024, godz. 11:00-15:00
Rodzinna niedziela. Ciekawość
MNK Muzeum Czartoryskich,
ul. Pijarska 15
Tematem kolejnej Rodzinnej niedzieli jest CIEKAWOŚĆ. Przypatrując się dziełom sztuki zgromadzonym w Pałacu Czartoryskich, Klasztorku i Galerii sztuki starożytnej uczestnicy wybiorą wspólnie dzieło, które wyda im się najciekawsze. Zastanowią się, czego chcieliby się o nim dowiedzieć, a potem go naszkicują. Na koniec spróbują swoich sił w malowaniu akwarelą pod okiem szanghajskiego artysty, Yulonga Lli.
Prowadzenie i koncepcja warsztatów: Yulong Lli – ilustrator mieszkający w Szanghaju, absolwent Chińskiej Akademii Sztuki. W swojej twórczości skupia się na kolorze. Inspiruje się plakatami w stylu vintage, sztuką modernistyczną i projektowaniem graficznym. Stara się łączyć stylistykę kultury Wschodu i Zachodu. Prowadzi także mandaryński podcast „Illustration Talk” w Apple Podcast.
Koncepcja cyklu i koordynacja współpracy: Anna Berkowicz, Anna Walczyk, Katarzyna Mrugała - Dział Edukacji MNK
Rozpoczęcie: hol w Muzeum Czartoryskich, ul. Pijarska 15
Zajęcia nie wymagają rezerwacji
Wstęp: 15 zł
9.06.2024, godz. 11:00-15:00
Rodzinna niedziela. Bogactwo
MNK GMACH GŁÓWNY, wystawa Złote runo. Sztuka Gruzji
al. 3 Maja 1
Zaczynamy od tematu BOGACTWO na wystawie Złote runo. Sztuka Gruzji. Poznając kulturę i sztukę Gruzji uczestnicy zastanowią się, co jest dla nich najcenniejsze i dowiedzą się, jak to zapisać po gruzińsku. Pomogą im zadania, które będą rozwiązywać na wystawie przy wybranych dziełach sztuki. Stworzą też swoją rodzinną mozaikę.
Prowadzenie i koncepcja warsztatów: Salam Lam Stowarzyszenie Laboratorium Działań dla Pokoju, którego misją jest budowanie mostów kultury spotkania między różnymi społecznościami narodowościowymi i wyznaniowymi, wspieranie międzykulturowego dialogu i przeciwdziałanie dyskryminacji:
Blanka Błaszczak-Rozenbaum: antropolożka kulturowa, etnografka, Specjalistka ds. Edukacji w Salam Lab. Edukatorka muzealna oraz badaczka migracji i mniejszości narodowych, ze szczególnym uwzględnieniem społeczności ukraińskich w Polsce.
Monika Zielińska: kulturoznawczyni, edukatorka i trenerka w zakresie edukacji globalnej i antydyskryminacyjnej. Kierowniczka Działu Edukacji w Salam Lab.
Koncepcja cyklu i koordynacja współpracy: Anna Berkowicz, Anna Walczyk, Katarzyna Mrugała - Dział Edukacji MNK
Rozpoczęcie: hol na parterze Gmachu Głównego MNK
Miejsce: wystawa Złote runo. Sztuka Gruzji oraz sala edukacyjna w Gmachu Głównym MNK
Zajęcia nie wymagają rezerwacji
Wstęp: 5 zł
Zadanie: realizacja wystawy panoramy sztuki gruzińskiej „Złote runo – sztuka Gruzji”
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego