Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Przez Wystawy

Przez Wystawy

Ścieżki edukacyjne na wystawach stałych i czasowych

Stanowią część ekspozycji. Umożliwiają aktywny udział dzieci w zwiedzaniu wystaw, przybliżając im w atrakcyjny sposób wybrane zagadnienia. Oswajają i zaprzyjaźniają najmłodszych ze sztuką. Inspirują do stawiania pytań i szukania odpowiedzi. Znajdziecie je na wystawach stałych i czasowych, w formie osobnych stanowisk, tekstów na ścianach a czasem specjalnie wydzielonych przestrzeni.

 

Ścieżka edukacyjna w Galerii Sztuki Polskiej XX i XXI w.

Przybliża dzieciom zagadnienia związane z warsztatem plastycznym i językiem sztuki XX i XXI w. Ścieżka składa się z 4 stanowisk i jednego pokoju inspiracji, który przenosi nas do wnętrza obrazu. Poszczególne stanowiska pozwalają zakręcić kołem barw, eksperymentować z kompozycją i perspektywą, przejrzeć się w dziesiątkach małych luster oraz ułożyć młodopolskie obrazy z puzzli.

 

Ścieżka edukacyjna na wystawie „Polskie Style Narodowe. 1890-1918”

   

Podążającym szlakiem 13 stanowisk z tekstami i propozycjami zadań, rodzice mogli porozmawiać z dziećmi o tym, czym jest styl, gdzie 100 lat temu nowych stylów poszukiwali artyści, pisarze, projektanci, rzemieślnicy i architekci oraz w jaki sposób można ich naśladować projektując elementy otaczającego nas świata.

 

Ścieżka edukacyjna na wystawie czasowej Jacek Malczewski romantyczny

   

Wprowadzała w świat mitycznych i baśniowych stworzeń obecnych na obrazach Jacka Malczewskiego. Dzieci miały okazję dowiedzieć się  kim były chimery, kto się bał rusałek, gdzie mieszkały fauny i skąd przyleciał pegaz.

 

Ścieżka sensoryczna w pałacu Muzeum Książąt Czartoryskich

   

Ma charakter stałego pokazu w przestrzeni wystawy w pałacu Muzeum Książąt Czartoryskich. Obejmuje 11 stanowisk, a każde z nich zawiera kopię edukacyjną zabytku lub tyflografikę wykonaną na podstawie obrazu, oraz opis dla osób słabowidzących i ten sam opis w piśmie brajla. Zwiedzający mogą dotknąć kopii kluczy do Świątyni Sybilli, Domu Gotyckiego, czy szabli polskiej z pochwą przypisywanej Sebastianowi Lubomirskiemu.

Na dziedzińcu muzeum znajduje się mobilny mebel z wysuwanymi szufladami wypełnionymi kopiami edukacyjnymi i kartami pracy oraz siedziskami zachęcającymi do zatrzymania się i czytania dostępnych na miejscu książek.

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję