Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Zmarł Tadeusz Łapiński

Tadeusz Łapiński podczas wernisażu wystawy "Sztuka uniwersalna" w Gmachu Głównym MNK, fot. Pracownia Fotograficzna MNK

Zmarł Tadeusz Łapiński

14 września 2016 w USA zmarł Tadeusz Łapiński, wybitny grafik, autor nowatorskich rozwiązań w tworzeniu litografii barwnej.
Wystawa Tadeusza Łapińskiego w MNK, fot. Pracownia Fotograficzna MNKTadeusz Łapiński był wielokrotnie nagradzany na świecie za swoje prace litograficzne. Autor ponad 250 wystaw na wszystkich kontynentach. Wieloletni wykładowca, prof zwyczajny  na Uniwersytecie w Maryland.
Odznaczony złotym medalem Gloria Artis za zasługi na polu sztuki.

Miał 88 lat. Pogrzeb Tadeusza Łapińskiego odbędzie się 28 października 2016 r. w kościele pw. Matki Boskiej Nieustającej Pomocy przy ul. Piaskowej w Grodzisku Mazowieckim.

Muzeum Narodowe w Krakowie zorganizowało wystawę Tadeusza Łapińskiego (15 listopada 2014 - 15 marca 2015) "Sztuka uniwersalna", na której prezentowane były prace z najważniejszych etapów twórczości artysty: od malarstwa materii po abstrakcje - łącznie 80 prac z lat 1959-2011 powstałych w Polsce, Jugosławii, Brazylii i USA.
"Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie stanowi ukoronowanie mojej twórczości" - mówił Artysta podczas wernisażu.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję