Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Zmarł Stanisław Dziedzic

Zmarł Stanisław Dziedzic

09.04.2021
piątek

Zmarł Stanisław Dziedzic

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Stanisława Dziedzica – doktora nauk humanistycznych, kulturoznawcy, historyka literatury, publicysty, wykładowcy akademickiego, krakowskiego działacza i propagatora kultury, autora wielu publikacji o Krakowie i jego zabytkach.

Stanisław Dziedzic w latach 1998-2000 był wicedyrektorem Biura Jubileuszowego 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego, potem od 1999 do 2003 członkiem Rady Nadzorczej Telewizji Polskiej S.A., a od 2000 do 2004 wiceprezesem Radia Kraków S.A. Od 2004 do 2016 kierował Wydziałem Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Miasta Krakowa, a od 2017 Biblioteką Kraków. Od 2001 należał do Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa, od 2016 zasiadając w jego prezydium.

Stanisław Dziedzic był osobą bardzo zasłużoną dla krakowskiego muzealnictwa. Do jego zasług należy utworzenie między innymi MOCAK-u oraz nowych oddziałów Muzeum Krakowa. Należał do grona pomysłodawców Krakowskich Nocy, w tym Nocy Muzeów. W 2011 za upowszechnianie kultury został odznaczony srebrnym medalem Zasłużony Kulturze – Gloria Artis nadawanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a w 2012 nadawanym przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla kultury.

Stanisław Dziedzic był osobą bardzo zasłużoną dla Muzeum Narodowego w Krakowie, wspierającą i współpracującą przy wielu wspólnych przedsięwzięciach oraz stałym gościem organizowanych przez Muzeum Narodowe w Krakowie wydarzeń.Najbliższym Zmarłego składamy wyrazy współczucia.

Dyrekcja i pracownicy Muzeum Narodowego w Krakowie
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję