Zapraszamy do Centrum Szkolenia Kusicieli
Spektakl "Zapraszamy do Centrum Szkolenia Kusicieli" na podstawie "Żywotów Świętych" wg Piotra Skargi oraz "Listów Starego Diabła do Młodego" C.S. Lewis'a w interpretacji: Pauliny Puślednik, Mai Luxenberg oraz Sebastiana Grygo .
Spektakl w przestrzeni galerii "Sztuka Dawnej Polski. XII-XVIII wiek"
Liczba miejsc ograniczona.
Po spektaklu zapraszamy na lampkę wina i oprowadzanie po Galerii "Sztuka Dawnej Polski. XII-XVIII wiek"
Bilet: 30 zł do nabycia w kasach we wszystkich oddziałach Muzeum w godzinach ich otwarcia, w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka na pół godziny przed spektaklem oraz przez internet.
BIOGRAMY:
- Paulina Puślednik
Zamieniła pasję w pracę i została aktorką. Od kilku lat jest związana z Narodowym Starym Teatrem w Krakowie, gdzie zagrała wiele różnorodnych ról i zdobyła kilka nagród aktorskich. Pod koniec studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie odkryła swoje drugie powołanie, jakim jest uczenie innych i zarażanie ich pasją do teatru. Zaczynała jako asystentka Krzysztofa Globisza, teraz sama jest wykładowcą. Na premierę kinową czeka film z jej udziałem „Kantor. Nigdy tu już nie powrócę”, w którym wcieliła się w Ewę Krakowską, pierwszą żonę Tadeusza Kantora. Lubi pracować z ludźmi i dla ludzi. - Maja Luxenberg
absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Na XXX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi otrzymała nagrodę za rolę Pani Spiegel w spektaklu dyplomowym „Mroczna gra albo historie dla chłopców” w reż. Iwony Kempy. Współpracowała m.i. z Teatrem im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, Teatrem Ludowym w Krakowie. Obecnie realizuje również własne projekty teatralne. W maju 2016 debiutowała reżysersko spektaklem „Czas Połowicznego Rozpadu” wg własnego scenariusza. W grudniu 2016 w ramach programu SCENA/DEBIUTY w Pracowni Duży Pokój w Warszawie zrealizowała performans „Sól”. - Sebastian Grygo
Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Odkąd pamięta miał styczność z teatrem. Tuż po ukończeniu liceum współpracował przez dwa lata z teatrami grającymi bajki dla dzieci i spektakle dla młodzieży w całej Polsce (Narodowym Teatrem Edukacji we Wrocławiu i Teatrem Współczesnym w Krakowie). Na przestrzeni tych dwóch lat, podjął decyzje że chce poszerzyć swoje umiejętności, poprzez studia na wydziale aktorskim, gdzie odkrył swoją kolejną pasję do muzyki i gry na instrumentach. Obecnie współpracujący ze studentami wydziału reżyserii krakowskiej PWST.