Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Z Wiednia przez Frascati do Małej Wenecji

fot. Bartosz Cygan, pracownia fotograficzna MNK

Z Wiednia przez Frascati do Małej Wenecji

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
10.05.2016
wtorek
18:00
wstęp wolny
Wykład Ewy Kuryluk, po którym odbędzie się spotkanie związane z jej książką "Manhattan i Mała Wenecja".


Spotkanie współorganizowane przez Zeszyty Literackie w ramach cyklu "Kobiety w sztuce".
"Manhattan i Mała Wenecja" to rozmowa Agnieszki Drotkiewicz z Ewą  Kuryluk. Książka stanowi portret artystki, przewodnik po jej twórczości, będący zarazem złożonym  portretem świata: napięć, nadziei, rozczarowań, opresji i wolności, a także opowieść o pasji do sztuki, do jej chłonięcia i tworzenia, do poznawania i rozumienia. 

Spotkanie poprowadzi dr Anna Marchewka (Wydział Polonistyki UJ).

Miejsce: sala audiowizualna U Samurajów w Gmachu Głównym MNK. Wystawa "Nie śnij o miłości, Kuryluk" poświęcona jest twórczości malarskiej Ewy Kuryluk - historyczki sztuki, pisarki, poetki, malarki, rysowniczki, fotografki, autorki instalacji. Wystawa w Muzeum Narodowym w Krakowie stanowi ważne podsumowanie malarskiego dorobku artystki, która sama przyznaje, że najlepsza na świecie kolekcja jej obrazów znajduje się od czterdziestu lat w krakowskim Muzeum.

 

ZOBACZ INNE WYKŁADY TOWARZYSZĄCE WYSTAWOM W MNK