Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Wyspiański się zmienia

fot. Mirosław Żak - MNK

Wyspiański się zmienia

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
30.10.2018
wtorek
W związku z rosnącym zainteresowaniem życiem i twórczością Stanisława Wyspiańskiego Muzeum Narodowe w Krakowie postanowiło poszerzyć wystawę "Wyspiański" o nowe – nigdy dotąd nieprezentowane – zbiory.
Będą one związane z zamiłowaniem Autora Wesela do książek. Prace nad nową częścią ekspozycji rozpoczną się 29 października 2018 i potrwają do 15 stycznia 2019 roku. Wtedy to zobaczymy imponującą aranżację Wyspiański. Nieznany. W okresie planowanych zmian wystawa w Gmachu Głównym będzie nadal otwarta dla zwiedzających. Kilka obiektów zostanie jednak tymczasowo zdjętych lub zmieni miejsce na ekspozycji.

W związku z pracami nad nowym pokazem większość projektów i realizacji Stanisława Wyspiańskiego
z zakresu sztuki użytkowej, prezentowanych dotychczas w sali „Ars-Apollo” zostanie przeniesiona do części „Nie Paryż, tylko Kraków”. Znajdą się tam m.in: tron i dwa siedziska z wystawy Towarzystwa Artystów Polskich „Sztuka”, model balustrady klatki schodowej Domu Towarzystwa Lekarskiego w Krakowie oraz wybrane krzesła i fotele z kompletu mebli do mieszkania Zofii i Tadeusza Żeleńskich.

W związku z niedogodnościami, które pojawią się podczas zwiedzania ekspozycji Wyspiański w czasie wprowadzania tych zmian, MNK przygotowało dla swoich widzów rabaty w wysokości 20 proc. na książkę "Wyspiański. Na chęciach mi nie braknie…" Łukasza Gawła oraz na katalog towarzyszący wystawie. Dodatkową atrakcją – za okazaniem biletu wstępu na ekspozycję Wyspiański – będzie możliwość bezpłatnego zwiedzania wystawy "Kraków 1900" w Kamienicy Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego, oddział MNK. Oferta ta dotyczy biletów normalnych i ulgowych.
Słowa kluczowe: Wyspiański, zmiana ekspozycji
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję