Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Spacery

Wyspiański prywatnie

Stanisław Wyspiański, Autoportet, 1903, pastel, wł. MNK

Cykl: Spacery
Wyspiański prywatnie

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
12.05.2018
sobota
10:30 - 13:00
bilety
Podczas spaceru opowiemy o największych przyjaźniach Stanisława Wyspiańskiego, ale również jego konfliktach z krakowskim światem sztuki. Odwiedzimy miejsca, w których artysta chętnie spędzał czas z przyjaciółmi, ale także te, do których nie chciałby wrócić.
Mieszkając w Krakowie, Stanisław Wyspiański przyjaźnił się z wieloma przedstawicielami miejscowego świata sztuki i kultury, architektami, pisarzami, malarzami, publicystami. Podczas studiów paryskich utrzymywał kontakt z tymi, którzy wspierali go w poszukiwaniu właściwej drogi życiowej. Dzięki swoim umiejętnościom, które wykorzystał przy wykonywaniu dekoracji wnętrza Domu Towarzystwa Lekarskiego, artysta zdobył uznanie w środowisku krakowskich lekarzy. Jego nazwisko zostało rozsławione w kręgach do tej pory nie kojarzonych ze sztuką.

Spacer Wyspiański prywatnie. O relacjach i przyjaźni artysty z przedstawicielami krakowskiego świata kultury towarzyszy wystawie "Wyspiański".

Prowadzenie: Joanna Świtała

Konieczna rezerwacja: (12) 43 35 744 lub rezerwacja@mnk.pl
wstęp: 10 zł
Słowa kluczowe: spacer, Wyspiański
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję