Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Wyspiański prywatnie

Stanisław Wyspiański, Autoportet, 1903, pastel, wł. MNK

Wyspiański prywatnie

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
12.05.2018
sobota
10:30 - 13:00
bilety
Podczas spaceru opowiemy o największych przyjaźniach Stanisława Wyspiańskiego, ale również jego konfliktach z krakowskim światem sztuki. Odwiedzimy miejsca, w których artysta chętnie spędzał czas z przyjaciółmi, ale także te, do których nie chciałby wrócić.
Mieszkając w Krakowie, Stanisław Wyspiański przyjaźnił się z wieloma przedstawicielami miejscowego świata sztuki i kultury, architektami, pisarzami, malarzami, publicystami. Podczas studiów paryskich utrzymywał kontakt z tymi, którzy wspierali go w poszukiwaniu właściwej drogi życiowej. Dzięki swoim umiejętnościom, które wykorzystał przy wykonywaniu dekoracji wnętrza Domu Towarzystwa Lekarskiego, artysta zdobył uznanie w środowisku krakowskich lekarzy. Jego nazwisko zostało rozsławione w kręgach do tej pory nie kojarzonych ze sztuką.

Spacer Wyspiański prywatnie. O relacjach i przyjaźni artysty z przedstawicielami krakowskiego świata kultury towarzyszy wystawie "Wyspiański".

Prowadzenie: Joanna Świtała

Konieczna rezerwacja: (12) 43 35 744 lub rezerwacja@mnk.pl
wstęp: 10 zł
Słowa kluczowe: spacer, Wyspiański
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję