Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Wręczenie nagród "Marka Radia Kraków"

fot. Radio Kraków

Wręczenie nagród "Marka Radia Kraków"

Dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie Zofia Gołubiew odebrała nagrody "Marka Radia Kraków" przyznane w 2014 roku aż trzem wystawom MNK.
Uroczystość wręczenia Marek Radia Kraków odbyła się w siedzibie krakowskiej rozgłośni i była poprzedzona radiową premierą monodramu "Kontrabasista" Patricka Süskinda w wykonaniu Jerzego Stuhra.

Kapituła małopolskich dziennikarzy zajmujących się tematyką kulturalną wyróżniła w ubiegłym roku następujące ekspozycje Muzeum Narodowego w Krakowie: Maksymilian Gierymski. Dzieła, inspiracje, recepcja i Stanley Kubrick oraz Przestrzeń opery. Polscy scenografowie XX i XXI wieku. - To wystawy, które zdają się łączyć ogień i wodę – mówiła, wręczając Markę, Justyna Nowicka kierująca w Radiu Kraków redakcją kultury. – Znakomite to było połączenie: z jednej strony klasyczna wystawa malarstwa Maksymiliana Gierymskiego, współorganizowana z Muzeum Narodowym w Warszawie, z drugiej ekspozycja Stanley Kubrick - zaskakująca, która spodobała się miłośnikom innych sztuk niż sztuki wizualne. - Dziś, po spektaklu „Kontrabasista”, nie mamy wątpliwości, że przestrzeń opery - przestrzeń muzyczna, to miejsce, gdzie dzieje się sztuka – mówiła Dyrektor MNK Zofia Gołubiew, dziękując za kolejną nagrodę.

Muzeum Narodowe w Krakowie, jako laureat nagród Marka Radia Kraków, znalazło się w znakomitym towarzystwie. Wyróżnienia dla najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Krakowie odbierali wczoraj przedstawiciele m. in. Ośrodka Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora CRICOTEKA, Muzem Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK, Galerii Starmach oraz Teatru Łaźnia Nowa.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję