Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Marka Radia Kraków dla dwóch wystaw w Gmachu Głównym

Marka Radia Kraków dla dwóch wystaw w Gmachu Głównym

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
03.05.2014
sobota

Marka Radia Kraków dla dwóch wystaw w Gmachu Głównym

Miło nam ogłosić, że dwie nasze wystawy "Maksymilian Gierymski. Dzieła, inspiracje, recepcja" oraz "Stanley Kubrick" zostały uznane za kulturalne wydarzenie kwietnia i nagrodzone Marką Radia Kraków.
Jury w składzie Joanna Targoń ("Didaskalia"), Magdalena Huzarska-Szumiec ("Gazeta Krakowska"), Łukasz Gazur ("Dziennik Polski"), Krzysztof Glondys (TVP Kraków) i Justyna Nowicka (Radio Kraków) tak uzasadniło swój wybór:

Wystawa "Stanley Kubrick" z pewnością jest wydarzeniem i to według markowych jurorów ta"kim wydarzeniem, które bez wątpienia przyciągać będzie tłumy do Muzeum Narodowego - do tej pory wystawę zobaczyło ponad 800 tysięcy osób na całym świecie, m.in. w Berlinie, Amsterdamie, Rzymie, Paryżu, Los Angeles i Melbourne. Wystawa w sposób kompleksowy prezentuje życie i twórczość amerykańskiego reżysera, scenarzysty i producenta. Stworzyło ją 10 lat temu Deutsches Filmmuseum z Frankfurtu we współpracy ze spadkobiercami artysty. Wystawę oglądać można do 14 września, a jej organizatorami są Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Domino Film.

"Maksymilian Gierymski. Dzieła, inspiracje, recepcja" to pierwsza wystawa twórczości Maksymiliana Gierymskiego od 1974 r., kiedy przygotowano ekspozycję dzieł artysty w Muzeum Narodowym w Warszawie, prezentowaną później także w Muzeum Pomorza Środkowego w Słupsku oraz w Muzeum Narodowym w Krakowie. Muzeum Narodowe w Krakowie pokazuje nie tylko dzieła Gierymskiego, ale także innych twórców z kręgu monachijskiego. Dlatego obok 55 obrazów olejnych, 55 prac na papierze tego artysty, zobaczymy też dzieła artystów polskich, niemieckich, francuskich oraz węgierskich: m.in. Józefa Brandta, Adama Chmielowskiego, Józefa Chełmońskiego, Stanisława Witkiewicza. Wystawa czynna jest do 10 sierpnia 2014 r.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję