Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Wokół Wyspiańskiego

Wokół Wyspiańskiego. Mistrz w Warszawie

Cykl: Wokół Wyspiańskiego
Wokół Wyspiańskiego. Mistrz w Warszawie

MNK Wyspiański

pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
15.11.2023
środa
bilety
Brak miejsc
Czy wiesz już wszystko o Stanisławie Wyspiańskim, a może chcesz się czegoś dopiero dowiedzieć? Kojarzysz pastelowe portrety dzieci i Wesele? Może – spacerując po Krakowie – trafiasz na ślady czwartego wieszcza w kościele Franciszkanów? Czy patrząc na Wawel, wiesz, że artysta widział go inaczej?
Wszystkich miłośników i przyszłych entuzjastów twórczości Stanisława Wyspiańskiego zapraszamy na spotkania, podczas których odbędziemy podróż w przeszłość. Przypomnimy najważniejsze wydarzenia z życia artysty, wątki oraz dzieła stworzone dla Krakowa i sławiące go po dzień dzisiejszy.


●   15.11.2023, Wokół Wyspiańskiego. Mistrz w Warszawie

Prowadzenie: Anna Rudzińska

Muzeum Narodowe w Warszawie opiekuje się drugą pod względem liczebności po Muzeum Narodowym w Krakowie kolekcją dzieł Stanisława Wyspiańskiego. W bogatym zbiorze znajdują się rysunki i pastele z całego okresu twórczości artysty - szkicowniki z czasu nauki w Szkole Sztuk Pięknych, prace z okresu studiów w Paryżu, projekty do witraży i polichromii, Zielnik ze studiami roślin oraz wybitne pastele - słynne Chochoły (Pałuby na plantach tańczące), Autoportret na tle winorośli, czy błękitne Macierzyństwo, a także inne portrety rodziny oraz przyjaciół. W czasie spotkania będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób stołeczne Muzeum opowiada o twórczości wybitnego krakowskiego twórcy. 

Słowa kluczowe: Wyspiański, wykład
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję