Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Cykl: Wokół Wyspiańskiego

Wokół Wyspiańskiego. Chronić pamięć i wyobrażenia.

Cykl: Wokół Wyspiańskiego
Wokół Wyspiańskiego. Chronić pamięć i wyobrażenia.

MNK Wyspiański

pl. Sikorskiego 6, 31-115 Kraków
15.05.2024
środa
bilety
Czy wiesz już wszystko o Stanisławie Wyspiańskim, a może chcesz się czegoś dopiero dowiedzieć? Kojarzysz pastelowe portrety dzieci i Wesele? Może – spacerując po Krakowie – trafiasz na ślady czwartego wieszcza w kościele Franciszkanów? Czy patrząc na Wawel, wiesz, że artysta widział go inaczej?

Wszystkich miłośników i przyszłych entuzjastów twórczości Stanisława Wyspiańskiego zapraszamy na spotkania, podczas których odbędziemy podróż w przeszłość. Przypomnimy najważniejsze wydarzenia z życia artysty, wątki oraz dzieła stworzone dla Krakowa i sławiące go po dzień dzisiejszy.

Ważne informacje
  • Cykl wykładów popularyzatorskich dla dorosłych i młodzieży
  • Spotkania odbywają się w wybrane dni w godz. 18:00–19:30 w Muzeum Stanisława Wyspiańskiego (plac Sikorskiego 6)
  • Wstęp bezpłatny, wymagana rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie). W przypadku rezygnacji z zarezerwowanego miejsca prosimy o zgłoszenie.
  • Możliwość rezerwacji na wszystkie wydarzenia: od 23.02.2024 r.
  • Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 4 miejsca
  • Koordynacja: Katarzyna Maziarz-Górka: kmaziarz@mnk.pl
15.05.2024,
Wokół Wyspiańskiego. Chronić pamięć i wyobrażenia.
Prowadzenie: Joanna Sobczyk

Wykład będzie opowiadał o zaawansowanych badaniach, częściowo pionierskich, podjętych przez naukowców w celu opracowania strategii ochrony. Składały się na nią między innymi strategie ekspozycji wybranych grup dzieł autorstwa Stanisława Wyspiańskiego, w tym tych o najwyższej wrażliwości na czynniki środowiskowe. Dzięki tym pracom możemy dziś udostępniać dzieła szerokiej publiczności równocześnie je chroniąc.

Słowa kluczowe: Wyspiański, wykład