Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Weselmy się z Wyspiańskim!

Weselmy się z Wyspiańskim!

Weselmy się z Wyspiańskim!

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
25.06.2017
niedziela
18:00 - 20:00
wstęp wolny
MNK razem z Krakowskim Biurem Festiwalowym, zapraszają w niedzielę 25 czerwca na potańcówkę przy muzyce na żywo pt. "Weselmy się z Wyspiańskim”.
W donicach na placu przed MNK pysznią się już sadzone przez krakowian kwiaty, które inspirowały Stanisława Wyspiańskiego: czerwone i różowe pelargonie, szafirowe irysy, żółte lilie. Czas celebrować powitanie lata i weselić się pod pomnikiem czwartego wieszcza.

Muzeum Narodowe w Krakowie, razem z Krakowskim Biurem Festiwalowym, zapraszają w niedzielę 25 czerwca na potańcówkę „Weselmy się z Wyspiańskim”.

Zaczynamy o godz. 16.00 od oprowadzania kuratorskiego po nowo otwartej wystawie #Dziedzictwo w Gmachu Głównym MNK. Od godz. 17. 30 zapraszamy pod pomnik Stanisława Wyspiańskiego przed Gmachem, gdzie będą się już przygotowywać muzycy.

Potańcówkę, która rozpocznie się punktualnie o godz. 18.00 i potrwa do 20.00, poprowadzi Kapela Dudek Lewicki z Krzeszowic z towarzyszeniem tancerzy oraz Zespół Kopienioki z Igołomi. Uczestnicy zabawy zatańczą chodzonego, polki, walczyki, poznają tradycyjne ludowe zabawy.

Wydarzenie kończy obchody Dni Krakowa i zapowiada wystawę "Wyspiański", którą będzie można oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie od 28 listopada.

Zapraszamy do tanecznego korowodu, udział w zabawie bezpłatny!
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję