Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Weselmy się z Wyspiańskim!

Weselmy się z Wyspiańskim!

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
25.06.2017
niedziela
18:00 - 20:00
wstęp wolny
MNK razem z Krakowskim Biurem Festiwalowym, zapraszają w niedzielę 25 czerwca na potańcówkę przy muzyce na żywo pt. "Weselmy się z Wyspiańskim”.
W donicach na placu przed MNK pysznią się już sadzone przez krakowian kwiaty, które inspirowały Stanisława Wyspiańskiego: czerwone i różowe pelargonie, szafirowe irysy, żółte lilie. Czas celebrować powitanie lata i weselić się pod pomnikiem czwartego wieszcza.

Muzeum Narodowe w Krakowie, razem z Krakowskim Biurem Festiwalowym, zapraszają w niedzielę 25 czerwca na potańcówkę „Weselmy się z Wyspiańskim”.

Zaczynamy o godz. 16.00 od oprowadzania kuratorskiego po nowo otwartej wystawie #Dziedzictwo w Gmachu Głównym MNK. Od godz. 17. 30 zapraszamy pod pomnik Stanisława Wyspiańskiego przed Gmachem, gdzie będą się już przygotowywać muzycy.

Potańcówkę, która rozpocznie się punktualnie o godz. 18.00 i potrwa do 20.00, poprowadzi Kapela Dudek Lewicki z Krzeszowic z towarzyszeniem tancerzy oraz Zespół Kopienioki z Igołomi. Uczestnicy zabawy zatańczą chodzonego, polki, walczyki, poznają tradycyjne ludowe zabawy.

Wydarzenie kończy obchody Dni Krakowa i zapowiada wystawę "Wyspiański", którą będzie można oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie od 28 listopada.

Zapraszamy do tanecznego korowodu, udział w zabawie bezpłatny!
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję