Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

W kolejce po sztukę

Kolejka do sklepu w czasach PRL, zdjęcie pochodzi z domeny publicznej

W kolejce po sztukę

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
06.03.2016
niedziela
11:00 - 14:00
bilety
Nie tak dawno temu, nie tak daleko stąd, nasze babcie paradowały w bananówach, dziadkowie dumnie nosili dzwony, a ich dzieciom śniły się... relaksy. Zapraszamy dzieci na warsztaty towarzyszące wystawie "Modna i już!".

Nieco "dziwny był ten świat". Spełnione marzenia bywały w nim "na kartki", a sny wyglądały "spod lady". Na szczęście całkiem dobrze się miały talent i wyobraźnia, więc korzystali z nich chętnie wszyscy, którzy chcieli być modni – bo moda i wówczas była sztuką. A sztuka jak wiadomo lubi wolność. Jeśli chcecie dowiedzieć jakie kolory miał świat, w którym "dzieci kwiaty" to nie były dzieci, a prawdziwe dzieci wisiały na trzepaku, koniecznie przyjdzie do muzeum i ustawcie się w kolejce, w której wiele może się wydarzyć.

Prowadzenie: 
Jagoda Gumińska-Oleksy - z wykształcenia plastyk i pedagog, na co dzień opiekuje się działaniami
edukacyjnymi dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie. Lubi słuchać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują i wierzy, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów. W jej wspomnieniach z PRL-u lśnią czerwone kozaki, które pewna dziewczynka znalazła na dnie paczki.
Agnieszka Znachowska - absolwentka Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie, ukończyła studia podyplomowe w zakresie Edukacji Artystycznej na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Od lat związana z branżą odzieżową, ma doświadczenie jako projektant i grafik. Obecnie szczęśliwa i spełniona mama dwójki łobuzów, dzięki którym odkryła kolejną pasję - tworzenie wszelkich kreatywnych aktywności dla dzieci.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny).

Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny). Honorujemy zniżki wynikające z Karty Dużej Rodziny.

Konik Muzealny to warsztaty odbywające się w niedziele w kilku oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy mają okazję odkrywać tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie, gdyż formuła zajęć przypomina nieco grę terenową. 

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY Z CYKLU
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję