Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

W kolejce po sztukę

Kolejka do sklepu w czasach PRL, zdjęcie pochodzi z domeny publicznej

W kolejce po sztukę

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
06.03.2016
niedziela
11:00 - 14:00
bilety
Nie tak dawno temu, nie tak daleko stąd, nasze babcie paradowały w bananówach, dziadkowie dumnie nosili dzwony, a ich dzieciom śniły się... relaksy. Zapraszamy dzieci na warsztaty towarzyszące wystawie "Modna i już!".

Nieco "dziwny był ten świat". Spełnione marzenia bywały w nim "na kartki", a sny wyglądały "spod lady". Na szczęście całkiem dobrze się miały talent i wyobraźnia, więc korzystali z nich chętnie wszyscy, którzy chcieli być modni – bo moda i wówczas była sztuką. A sztuka jak wiadomo lubi wolność. Jeśli chcecie dowiedzieć jakie kolory miał świat, w którym "dzieci kwiaty" to nie były dzieci, a prawdziwe dzieci wisiały na trzepaku, koniecznie przyjdzie do muzeum i ustawcie się w kolejce, w której wiele może się wydarzyć.

Prowadzenie: 
Jagoda Gumińska-Oleksy - z wykształcenia plastyk i pedagog, na co dzień opiekuje się działaniami
edukacyjnymi dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie. Lubi słuchać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują i wierzy, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów. W jej wspomnieniach z PRL-u lśnią czerwone kozaki, które pewna dziewczynka znalazła na dnie paczki.
Agnieszka Znachowska - absolwentka Wydziału Form Przemysłowych ASP w Krakowie, ukończyła studia podyplomowe w zakresie Edukacji Artystycznej na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie. Od lat związana z branżą odzieżową, ma doświadczenie jako projektant i grafik. Obecnie szczęśliwa i spełniona mama dwójki łobuzów, dzięki którym odkryła kolejną pasję - tworzenie wszelkich kreatywnych aktywności dla dzieci.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 4-7 lat.

Wstęp: 15 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny).

Bilet rodzinny: 30 zł (maks. 3 dzieci, dla opiekuna wstęp bezpłatny). Honorujemy zniżki wynikające z Karty Dużej Rodziny.

Konik Muzealny to warsztaty odbywające się w niedziele w kilku oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie. Uczestnicy mają okazję odkrywać tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc równocześnie, gdyż formuła zajęć przypomina nieco grę terenową. 

ZOBACZ POZOSTAŁE WARSZTATY Z CYKLU
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję