Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Twarze dawniej i dziś

Andrzej Wróblewski (1927-1957), Głowa mężczyzny (Tęczowa głowa), 1957, fragment dzieła

Twarze dawniej i dziś

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
17.08.2017
czwartek
10:30 - 12:00
bilety
Czasem patrząc na portret dostrzegamy tylko wygląd zewnętrzny modela. Jednak bywa, że gdy przyjrzymy się dokładniej możemy się domyślić, kim była osoba portretowana, jaki wykonywała zawód, czym się interesowała, w jakim otoczeniu żyła.
Podczas warsztatów spróbujemy zaobserwować, jak zmieniały się portret Polaków na przestrzeni lat. Zastanowimy się czy współczesny mieszkaniec naszego kraju wygląda jakoś szczególnie, czy może niespecjalnie wyróżnia się na tle innych mieszkańców Europy, wspólnie poszukamy "pamiątek", które w naszym wyglądzie, sposobie bycia, zainteresowaniach lub cechach charakteru ukryli nasi przodkowie.

Prowadzenie: Blanka Dudek - artystka, doktorantka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Absolwentka Wydziału Malarstwa oraz studiów podyplomowych w zakresie edukacji plastycznej. Prowadzi zajęcia artystyczne dla dzieci i dorosłych. Zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Bierze udział w licznych wystawach, konkursach i plenerach.

WARSZTATY DLA DZIECI I RODZIN 7-10 lat
Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja: (12) 4335 744, rezerwacja@mnk.pl
Słowa kluczowe: warsztaty dla dzieci, portret
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję