Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Szukając harmonii w ruchu

fot. Pracownia fotograficzna MNK

Szukając harmonii w ruchu

MNK Szołayscy

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
17.12.2016
sobota
10:30
bilety
Na wystawie "Rodin/Dunikowski. Kobieta w polu widzenia" będziemy okrywać ruch i dynamikę w pozornie nieruchomych - rzeźbach.

Ruch, dynamika i emocje kryją się w pozornie nieruchomych dziełach sztuki - rzeźbach. Odkryjemy je. Odnajdziemy też piękno proporcji i poszukamy balansu. Zapraszamy na warsztaty, w czasie których zamienimy się w konstruktorów - rzeźbiarzy,  i będziemy pracować nad formą przestrzenną, starając się równoważyć jej elementy.

Prowadzenie: Izabela Lechowicz - absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą - autorską pracownię plastyczno-fotograficzną. Lubi Beskid Niski.

  • Wstęp: 20 zł -  jednorazowy udział w warsztatach,  80 zł - karnet za cały cykl zajęć
  • Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc: rezerwacja@mnk.pl  (czynne w dni powszednie w godz 9.00 - 15.00)


Szukając harmonii to seria spotkań z cyklu "10+ Sztuka" (dla dzieci w wieku 10 -13 lat) 

Harmonia? Czym jest? W czym się wyraża? Słychać ją czy widać? Czy harmonię można poczuć? Gdzie jej szukać w dzisiejszym świecie, w którym na wszystko jest tak mało czasu? Na pytania te spróbujemy sobie odpowiedzieć, poznając prace wybranych artystów. Naszymi przewodnikami będą Olga Boznańska, malarka duszy, Józef Mehoffer i jego obrazy inspirowane przyrodą, oraz dwaj słynni rzeźbiarze – Rodin i Dunikowski. Poszukamy harmonii także u dawnych rzemieślników, podglądając ich warsztat i pracując w glinie.


ZOBACZ POZOSTAŁE SPOTKANIA Z CYKLU 10+ SZTUKAKontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję