Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Sztuka Legionów Polskich

fot. Mirosław Żak, pracownia fotograficzna MNK

Sztuka Legionów Polskich

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
28.09.2016
środa
18:00
wstęp wolny
Cykl "Akademia Bronioznawcy" rozpoczynamy oprowadzaniem kuratorskim po wystawie poświęconej sztuce legionowej.
W roku 2016 przypada 100 rocznica wystawy sztuki legionowej zorganizowanej przez Jerzego Mycielskiego w salach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie. Z tej okazji Muzeum Narodowe w Krakowie i Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie urządziły unikatowy pokaz dzieł legionistów, po którym oprowadzi kurator wystawy.

Wykład towarzyszy wystawie "Sztuka Legionów Polskich"

Spotykamy się w przestrzeni wystawy w Galerii "Broń i Barwa w Polsce". 

Piotr Wilkosz - kustosz kolekcji militariów Muzeum Narodowego w Krakowie, autor wystaw "Legiony Polskie 1914-1918" i "Sztuka Legionów Polskich". W badaniach nad dawnym uzbrojeniem skupia się przede wszystkim na dawnej broni palnej od XVI do XX wieku oraz na barwie okresu I wojny światowej.

Cykl wykładów "Akademia Bronioznawcy" jest wyjątkową okazją do spotkania z najlepszymi polskimi specjalistami w tej dziedzinie oraz bliższego poznania świata dawnej wojskowości.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję