{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Szkoła interpretacji - jak uwolnić dzieło sztuki?

Szkoła interpretacji - jak uwolnić dzieło sztuki?

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
07.05.2019
wtorek
16:00 - 20:00
bilety

Szkoła interpretacji - jak uwolnić dzieło sztuki?

Serdecznie zapraszamy na kolejne szkolenie w z cyklu "Szkoła interpretacji".
Z okazji Dnia Wolności Chłopskiej spróbujemy wyzwolić przedmiot z więzów muzealnej wystawy i utartych interpretacji. Wyjmiemy obiekty z przypisanych im miejsc i postaramy pokazać w zmienionym kontekście, w niecodziennych okolicznościach. Zadamy pytanie o sens przechowywania dzieł w muzeach, a także o alternatywne metody upamiętniania przeszłości i alternatywne metody nauczania/przedstawiania/opowiadania o historii. Zaprosimy uczestników do wspólnej ucieczki z muzeum.
Zajęcia przygotowane we współpracy z Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

CO TO JEST SZKOŁA INTERPRETACJI?
"SZKOŁA INTERPRETACJI" to coroczny cykl szkoleń dla osób zainteresowanych różnymi formami pracy z dziełem sztuki, a w szczególności dla nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury organizowany przez Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. Szkolenia prowadzone są przez zaproszonych gości, kustoszy, współpracowników i pracowników Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie.

Spotkania odbywają się co dwa miesiące w różnych dniach tygodnia w godzinach 16:00–20:00 w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie – zarówno na wystawach stałych, jak i czasowych. Każde szkolenie składa się ze spotkania z zaproszonym gościem, oprowadzania po wystawie oraz warsztatów edukacyjnych. W przerwie przewidziany jest poczęstunek.

KOGO ZAPRASZAMY NA SZKOLENIA?
Zapraszamy osoby pracujące edukacyjnie z odbiorcami, przede wszystkim więc nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury.
Zapraszamy nauczycieli, aby dowiedzieli się, jak wykorzystywać muzeum do pracy dydaktycznej.
Zapraszamy edukatorów, aby doskonalili swój warsztat edukacyjny w oparciu o nowe konteksty.
Zapraszamy animatorów kultury i studentów kierunków humanistycznych, aby nauczyli się, co sztuka zgromadzona w muzeum może powiedzieć o nas samych.

O CZYM JEST TEGOROCZNA EDYCJA SZKOLEŃ?
Niepodległość to wolność. Wolne mogą być państwa, ale i przekonania, stwierdzenia, jednostki i grupy. A czy wolne mogą być dzieła sztuki? Co mogłoby je zniewalać? Jak je uwalniać? Czy z dziełami sztuki wolno robić wszystko? Czy o wolność trzeba walczyć? Jaki jest związek między wolnością a równością? A między wolnością i braterstwem?

Zapraszamy na szkolenia do Muzeum Narodowego w Krakowie po łyk wolności i świeżości w spojrzeniu na dzieła sztuki. Inspiracją będą dla nas jak zawsze ekspozycje stałe i wystawy czasowe prezentowane w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie.

CENA
Opłata za pojedyncze szkolenie wynosi 50 zł.
Zachęcamy do zakupu karnetu na wszystkie pięć szkoleń w cenie 200 zł (jedno spotkanie gratis!).

JAK SIĘ ZAPISAĆ?
Bilety: www.bilety.mnk.pl  
Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (czynne w godz. 9.00-16.00 w dni powszednie).
Słowa kluczowe: Szkoła interpretacji