Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Muzealne ZPT-y: Szablon/patron

Fragment szkicu Stanisława Wyspiańskiego w technice pasteli

Muzealne ZPT-y: Szablon/patron

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
18.01.2018
czwartek
17:00 - 20:00
bilety
Podczas warsztatów dowiemy się, jak w drugiej połowie XIX wieku artyści przenosili swoje projekty na ściany i sufity, co to są partony i o czym należy pamiętać, tworząc je?
Przyjrzymy się dziełom Stanisława Wyspiańskiego i poznamy jego warsztat, a  dzięki licznym szkicom odkryjemy, jak tworzył freski i witraże. Bazując na twórczości  Wyspiańskiego, stworzymy szablony, za pomocą których będziemy mogli powielać nasz  wzór farbami lub sprayem. Stworzoną matrycę można zabrać do domu i udekorować nią wybrany przedmiot, mebel lub ścianę.

Prowadzenie: Agnieszka Fluder – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni Interdyscyplinarnej. Zajmuje się wideo, multimediami i działaniami w przestrzeni, eksperymentuje z ruchem oraz dźwiękiem. Prowadzi zajęcia edukacyjne, tworzy, projektuje. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie.

wstęp: 30 zł, wymagana wcześniejsza rezerwacja: (12) 43 35 744, rezerwacja@mnk.pl
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję