Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Muzealne ZPT-y: Szablon/patron

Fragment szkicu Stanisława Wyspiańskiego w technice pasteli

Muzealne ZPT-y: Szablon/patron

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
18.01.2018
czwartek
17:00 - 20:00
bilety
Podczas warsztatów dowiemy się, jak w drugiej połowie XIX wieku artyści przenosili swoje projekty na ściany i sufity, co to są partony i o czym należy pamiętać, tworząc je?
Przyjrzymy się dziełom Stanisława Wyspiańskiego i poznamy jego warsztat, a  dzięki licznym szkicom odkryjemy, jak tworzył freski i witraże. Bazując na twórczości  Wyspiańskiego, stworzymy szablony, za pomocą których będziemy mogli powielać nasz  wzór farbami lub sprayem. Stworzoną matrycę można zabrać do domu i udekorować nią wybrany przedmiot, mebel lub ścianę.

Prowadzenie: Agnieszka Fluder – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni Interdyscyplinarnej. Zajmuje się wideo, multimediami i działaniami w przestrzeni, eksperymentuje z ruchem oraz dźwiękiem. Prowadzi zajęcia edukacyjne, tworzy, projektuje. Współpracuje z Muzeum Narodowym w Krakowie.

wstęp: 30 zł, wymagana wcześniejsza rezerwacja: (12) 43 35 744, rezerwacja@mnk.pl
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję