Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Światło i cień

Światło i cień

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
29.09.2019
niedziela
14:00

Światło i cień

W ostatnim dniu wystawy Czarno na białym. 200 lat rysunku w krakowskiej ASP zapraszamy na wydarzenie specjalne: performance przygotowany przez grupę artystów pod opieką Mariusza Laudańskiego.
Co to będzie? Czy pamiętacie „Szkice muzyczne" na Wyspiańskim? Pamiętacie, jak śpiewały rzeźby na wystawie „Kraków 1900?" Tak, to Oni! Po raz kolejny krakowscy artyści, performerzy, muzycy, kompozytorzy zagrają i zadziałają w przestrzeniach muzeum. To, co dla nas szykują, jak zwykle, wymyka się prostym opisom i nazwom.

Akcja, działanie, widowisko muzyczne? Spektakl, zajście, proces? Tym razem, ponownie, spodziewajcie się niespodziewanego! Artyści zdecydowali się opowiedzieć o rysunku przy pomocy narzędzi sztuki performansu. Czy szkic to tylko kreski na białej kartce? Czy rysunek można usłyszeć? Jak go zrozumieć? Czerń i biel, światło i ciemność narysowane przez flety, gitary elektryczne, perkusjonalia, piłę, altówkę i głos. Ciekawi? Zapraszamy!


---
Wystawą „Czarno na białym. 200 lat rysunku w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych” świętowaliśmy ubiegłoroczny jubileusz założenia najstarszej uczelni artystycznej w Polsce. To ostatni moment, żeby w wysmakowanej aranżacji obejrzeć wybór 170 rysunków największych polskich artystów wykształconych w tej szkole. Dzieła pochodzą z kolekcji Muzeum Narodowego w Krakowie, Muzeum Akademii Sztuk Pięknych oraz ze zbiorów prywatnych.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję