{baseAction::__('GO_TO_CONTENT')}
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Świat Olgi Boznańskiej zaklęty w obrazach

Świat Olgi Boznańskiej zaklęty w obrazach

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
30.11.2014
niedziela
12:00 - 13:00
bilety
Spot promujący wystawę "Olga Boznańska"
Co dzieła artysty mówią nam o nim samym? Co wiemy o Oldze Boznańskiej, patrząc na jej malarstwo zarówno z pewnego dystansu - gdy rozpoznajemy temat, jak z bardzo bliska - gdy śledzimy sposób malowania z nosem przy płótnie?
Z kim się spotykała? Jak postrzegała siebie i ludzi? Co ją interesowało i inspirowało? Jak dużo czasu poświęcała na malowanie? Czy starała się nam coś powiedzieć za pomocą własnych obrazów? Zapraszamy na fascynującą podróż po świecie Olgi Boznańskiej zaklętym w obrazach.

Oprowadzanie odbędzie się o godz. 12.00 oraz o 14.00.

Po wystawie będzie oprowadzać historyk sztuki dr Magdalena Ludera.

Magdalena Ludera - magisterium (2008) i doktorat (2014) obronione w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorka publikacji z zakresu sztuki nowożytnej i postbizantyńskiej, uczestniczka projektów badawczych realizowanych na Chełmszczyźnie i we Lwowie, w tym we współpracy z Instytutem Herdera w Marburgu, charyzmatyczna dydaktyk i wykładowca z doświadczeniem w pracy ze studentami oraz młodzieżą na poziomie szkół średnich.
Prowadziła wykłady i ćwiczenia na krakowskich i katowickich uczelniach (IHS UJ, Uniwersytet Trzeciego Wieku UJ, Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania im. gen. J. Ziętka) o szerokim spektrum tematycznym (sztuka bizantyńska i nowożytna sztuka cerkiewna w Rzeczypospolitej, analiza dzieł sztuki od starożytności do XX w., wstęp do historii sztuki, wystawiennictwo muzealne i galeryjne), jest autorką cykli z historii sztuki dla przyszłych maturzystów (Centrum Młodzieży im. H. Jordana w Krakowie, Muzeum Narodowe w Krakowie), od wielu lat współpracuje z Sekcją Edukacji MN w Krakowie, prowadząc lekcje muzealne na temat sztuk plastycznych i audiowizualnych od XIX do XXI w. na wystawach stałych i czasowych w Gmachu Głównym oraz Kamienicy Szołayskich. Pasjonatka uczenia się i uczenia innych historii sztuki.